Śląskie Trendy

Koncert z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

Koncert plenerowy na Rynku w Katowicach został przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach regionu i zaplanowany dokładnie w dniu 50. urodzin UŚ, czyli 8 czerwca (w piątek). Start godz.  16.00. Wstęp jest wolny i bezpłatny dla każdego!

Plenerowy koncert to muzyczna podróż, w której przeszłość przeplatać się będzie z teraźniejszością. Przeboje polskiej i zagranicznej muzyki popularnej minionych 50 lat w aranżacji dr. Karola Pyki – kompozytora i dyrygenta pracującego w Zakładzie Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Artystycznym UŚ wykona orkiestra dęta Uniwersytetu Śląskiego. Towarzyszyć jej będą soliści z Instytutu Muzyki UŚ, uczelniany chór „Harmonia” pod dyrekcją dr hab. prof. UŚ Izabelli Zieleckiej-Panek, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” oraz artyści związani ze Śląskiem i naszą Alma Mater:
⇨ pochodzący z Żor Stanisław Soyka,
⇨ absolwentka Wydziału Filologicznego Renata Przemyk,
⇨ pochodzący z Rudy Śląskiej Maciej Lipina – wokalista i gitarzysta zespołu Ścigani,
⇨ oraz Pokahontaz – grupa muzyczna, której skład tworzą Rahim i Fokus, muzycy legendarnego zespołu hip-hopowego Paktofonika.

W drugiej części koncertu zaprezentuje się główna gwiazda wieczoru – zespół Voo Voo, któremu szefuje jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich muzyków rockowych Wojciech Waglewski. Tę cześć wydarzenia poprowadzi Piotr Baron – dziennikarz radiowej „Trójki”, współprowadzący kultową Listę Przebojów Programu Trzeciego oraz absolwent Wydziału Nauk Społecznych UŚ.

Projekt objęty mecenatem Miasta Katowice.
___

Wcześniej, bo już o godz. 18.00, rozpoczną się występy zespołów związanych z Uniwersytetem Śląskim – zwycięzców konkursu „50 Voices of UŚ”, w którym studenci, doktoranci, słuchacze, absolwenci, pracownicy oraz uczniowie szkół patronackich UŚ mogli prezentować własne dokonania muzyczne, sceniczne czy estradowe.
____

Scena główna to centralny, ale nie jedyny element miasteczka akademickiego zlokalizowanego na katowickim rynku i w jego pobliżu. Koncertowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z ideą promocji nauki w miasteczku wiedzy Śląskiego Festiwalu Nauki oraz posilić się w strefie foodtracków, a najmłodsi miło spędzą czas w przygotowanej specjalnie dla nich strefie dziecka. Bramy miasteczka akademickiego zostaną otwarte o godz. 16.00.


____

LINE-UP

⇨ 16.00 Rozpoczęcie działania strefy nauki, strefy atrakcji dla dzieci oraz strefy partnerów – 8.06, g. 16.00
⇨ 18.00 Rozpoczęcie koncertów supportujących
⇨ 19.30 Rozpoczęcie koncertu głównego
⇨ 22.30 Zakończenie koncertu głównego

Szczegółowe informacje: http://50.us.edu.pl/koncert-plenerowy-w-katowicach.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl