Śląskie Trendy

Koncert Sights, Whizper, Madgod, Manroy

Już w sobotę, 26 marca o godz. o 17.00 Twinpigs ogarnie iście metalcore’owa atmosfera. Wystąpią dla nas Whizper, Madgod i Manroy, a gwiazdą wieczoru będzie kapela Sights, która w czerwcu 2015 została okrzyknięta zespołem miesiąca przez Kalifornijską wytwórnię Artery Recordings.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży dostępne w recepcji Hotelu Texas, w kasach Parku wodnego Aquarion i bezpośrednio na stronie Twinpigs oraz w dniu koncertu w kasie w cenie 30 zł.

 

Uwaga Konkurs!

Dla wszystkich fanów organizatorzy przygotowali 50 bezpłatnych wejściówek. Wystarczy podać tytuł płyty, którą w 2014r wydała kapela Sights. Szczegóły na fanpage’u Twinpigs Koncerty.

O zespołach:

Sights

Metalcore’owy zespół z Pragi, mający na swoim koncie 2 teledyski i album Behind the Mask. Pomimo krótkiego stażu (kapela istnieje od 2013 roku) udało im się dzielić scenę z takimi grupami jak Miss May I, Hopes Die Last i In Hearts Wake.

W czerwcu 2015 roku zostali okrzyknięci zespołem miesiąca przez Artery Recordings, co zostało ogłoszone na ich oficjalnym profilu Spotify.

MadGod

Kapele założyło pięciu fanów ciężkich brzmień w 2008 roku. Zespół debiutował 4-utworową EPką Unleasg the MadGod. Po zmianie składu i roku pisania nowego materiału muzycy wydali album nazwany MadGod, którego zwieńczeniem były duże koncerty, festiwale i kilka mini-tras w Europie u boku takich zespołów jak Jinjer, Totem, Herfst, czy Embassy of Silence. Kapela obecnie jest w trakcie trasy koncertowej po Europie.

Whizper

Początki kapeli z Knurowa sięgają 1997 roku, a pierwsza długogrająca płyta, o tytule „Human Plague”, nagrana w No Fear Records, ujrzała światło dziennie w roku 2011. Muzykę kapeli ciężko podpiąć pod jeden gatunek. Jest to Hardcore z wyraźnymi wpływami death, thrash metalu a nawet grindcore’u.  Od 2013 roku na wokalu możemy usłyszeć niejakiego Tasmana.

Manroy

To śląski skład, który powstał w 2012 roku i zagrał kilkadziesiąt wspólnych koncertów z zespołami sceny metalowej. Muzyka jaką wykonuje Zespół oscyluje wokół metalcore’u, przeplatanym melodycznymi riffami. Demo zespołu – „Between silence & scream” wyszło w 2014r. – Jeśli „Between silence & scream” wskazuje kierunek, w którym podąża grupa, to rzeczywiście pełny album będzie całkiem ciekawy. Manroy bowiem, mimo śląskich korzeni, nie jest wcale kolejną, podobnie brzmiącą do reszty grupą z metalowego zagłębia. Słychać to od pierwszego utworu EPki, czyli „Face of time”.- tak o debiucie wydawniczym zespołu pisała Fabryka Zespołów.

Twinpigs koncert sights metalcore

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl