Śląskie Trendy

Kolejny park kieszonkowy – tym razem w Gliwicach

Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Śląskiej ogłosiła konkurs na koncepcję parku kieszonkowego, zlokalizowanego przy ul. Rybnickiej 27.


Barbara Wasyliszyn rzeczniczka prasowa PWiK potwierdziła nam, że prace studentów będą wykorzystywane do realizacji parku kieszonkowego, który powstanie przy siedzibie przedsiębiorstwa.

Zadaniem studentów jest stworzenie koncepcji funkcjonalno-przestrzennych na zagospodarowanie i aranżację parku kieszonkowego na potrzeby mieszkańców w codziennym użytkowaniu oraz na organizację imprez okolicznościowych powiązanych tematycznie z działalnością PWIK Sp. z o.o. W swoich projektach uwzględnić muszą możliwość realizacji wielu scenariuszy imprez: warsztatów dla dzieci, warsztatów dla mieszkańców, mini-koncertów, pikników, pokazów demonstrujących postawę proekologiczną w tym troskę o wodę pitną, deszczową występującą w naturze, a także pokazy demonstrujące racjonalne gospodarowanie wodą i odpadami.

Co ważne, inwestycja ma zostać zrealizowana w poszanowaniu istniejącego drzewostanu, co więcej – studenci w projektach powinni zawrzeć propozycje nowych nasadzeń i aranżacji zieleni.  Pozostawiona ma zostać możliwości dojazdu samochodów dostawczych i osobowych (np. na montaż mini sceny, lokalizację foodtrucków, itp.).

Uczestnikami konkursu mogą być studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, studiów dziennych I i II stopnia.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie: Konkurs

Zdjęcie: Michał Stangel

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl