Śląskie Trendy

Kobiecość w Rondzie Sztuki

Do 10 listopada w Rondzie Sztuki podziwiać można, jakże obecnie aktualną ekspozycję zatytułowaną „Kobiecość”. Wystawa trójki artystów, którzy wywodzą się z pracowni plakatu Romana Kalarusa to trzy autorskie spojrzenia na tenże temat. Monika Starowicz, Joanna Ambroz i Filip Ciślak wypracowali sobie autorski styl wypowiedzi, a połączenie tych trzech estetyk może dać zaskakujący efekt. Zaskoczeniem będzie z pewnością medium jakie artyści wykorzystają do pokazania swoich wizji związanych z tym pojęciem.


”Zepchnięcie żeńskiej energii z równorzędnej pozycji przez system patriarchalny dominujących obecnie wielkich religii zawsze jawiło mi się jako absurdalne ugodzenie w odwieczną harmonię i boski porządek świata.” – deklaruje Monika Starowicz – „Energia kobieca fascynowała mnie od zawsze – zarówno ta prastara zmysłowa, boginiczna, jak i harmonijna subtelność”

Joannę  Ambroz inspiruje seksualność, sytuacje bez wyjścia oraz symbolika dzieł sztuki. Mówi: „Lubię niedopowiedzenia w sztuce oraz doskonałe posługiwanie się znakiem” Kobiety na jej plakatach bywają zarówno zmysłowe i epatujące nieskrępowaną  seksualnością, jak i metaforycznie pokazane za pomocą symbolu, gestu czy atrybutu.

Filip Ciślak, plakacista, projektant jest konsekwentnym pasjonatem i twórcą kaligrafii. Sztuką pisma oddaje nie tylko treści, ale poprzez formę oddaje charakter i emocjonalność komunikatu. Typograficzne projekty w jego w wykonaniu to unikatowe połączenie projektowania ze sztuką.

wstęp bezpłatny.

źródło: Rondo Sztuki

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl