Śląskie Trendy

Kanapa z europalet na powitanie gości Tauron Nowa Muzyka

Galeria Katowicka przyłączyła się do obywatelskiej kampanii społecznej Katowice –Miasto Gospodarz. Specjalnie zaprojektowana kanapa z 49 drewnianych od czwartku przywita gości na placu Szewczyka. To kolejna z inicjatyw aktywizujących przestrzeń publiczną podjęta przez zlokalizowaną w centrum miasta Galerię Katowicką.

 Wielką kanapę z palet zbudują organizatorzy kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Projekt mebla przygotowała Anna Głodek z SARP w Katowicach. Złoży się na nią 49 drewnianych palet. Będzie miała 7,5 m. szerokości i 1,5 m. wysokości.

– Wspierając ideę kampanii Katowice – Miasto Gospodarz udostępniliśmy przestrzeń przed Galerią Katowicką na wielką drewnianą kanapę. Zależy nam, by plac Szewczyka był miejscem ciekawych aktywności, zadbaliśmy już o letnie ogródki naszych restauracji, zorganizowaliśmy wakacyjną scenę dla weekendowych „koncertów bez prądu”, regularnie prowadzone są tu bardzo potrzebne zbiórki krwi – mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor Galerii Katowickiej. – A teraz zapraszamy na wyjątkową kanapę – dodaje.

Budowa rozpocznie się w czwartek, kiedy oficjalnie startuje w Katowicach festiwal Tauron Nowa Muzyka, koordynować ją będzie Stowarzyszenie Napraw Sobie Miasto. W proces tworzenia włączą się też inne organizacje pozarządowe, które współorganizują kampanię, ale do pomocy zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic.

– Po godz. 14. budujemy kanapę w czynie społecznym. Każdy kto czuje się gospodarzem miasta, może nas w tym wesprzeć – mówi Damian Dymek z Napraw Sobie Miasto. – To nie wszystko. W kolejne dni festiwalowe, czyli w piątek i w sobotę, kanapa będzie służyła katowiczanom do zaprezentowania się przed festiwalową i nie tylko festiwalową publicznością.To będzie rodzaj hydeparku – dodaje.

Obywatelska kampania społeczna Katowice – Miasto Gospodarz swoją pierwszą edycję miała na początku sierpnia w czasie OFF Festivalu. W związku ze zbliżającym się festiwalem Tauron Nowa Muzyka, kilkanaście organizacji pozarządowych i ich partnerzy,lokale gastronomiczne, instytucje kultury, lokalne firmy, ciekawe miejsca i zwykli mieszkańcy po raz drugi wystawią kanapy na place i ulice Katowic, żeby zaprosić fanów muzyki do rozgoszczenia się w mieście.

– Do Katowic znów przyjadą tysiące fanów muzyki, tym razem nowych brzmień. W ten nietypowy sposób chcemy im pokazać miasto – mówi Wioleta Niziołek-Żądło z Agencji PR Pan Pikto, która zainicjowała i koordynuje kampanię.

Na kanapie przed Galerią Katowicką w czwartek i w piątek (21-22.08) w godz. od 10 do 15 o idei kampanii opowiadać będą członkowie katowickich organizacji pozarządowych. Wśród innych przewidzianych atrakcji jest m.in. pokaz eksperymentów (sobota, godz. 12).

Więcej informacji o kampanii www.katohostcity.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl