Śląskie Trendy

Jumanji i Vapes rozbujają Śląsk

W sobotę 16 kwietnia w gliwickim Pubie Czerwona Cegła zagrają: bytomski Jumanji oraz gliwicki Vapes. Zmiana w repertuarze nastąpiła w ostatniej chwili – zespół Vapes zagra w miejsce Mechanicznej Ćmy, która musiała odwołać koncert z powodu choroby wokalisty.
Podczas koncertu stowarzyszenie Cała Naprzód przeprowadzi zbiórkę środków na leczenie zmagającej się z guzem mózgu Sabiny Smolińskiej.

Sabina jest młodą, pełną życia 27 letnią kobietą. Właśnie założyła swój pierwszy biznes – objazdowy teatr profilaktyczny dla dzieci i młodzieży. Uwielbia śpiewać, jej pasją jest aktorstwo. Jej właśnie nabierające rozpędu życie zostało zastopowane przez nawrót podłego nowotworu mózgu – glejaka. Specyfika tego guza sprawia, że jest on trudny do usunięcia, a jego umiejscowienie w mózgu powoduje, że wpływa on na codzienne życie. Sabina ma problemy z koncentracją, bardzo częste bóle głowy, ataki epileptyczne, zaburzenia snu oraz emocji. Całą historię Sabiny poznać można wchodząc na stronę: http://www.sabina.calanaprzod.org.

 

Dla młodej kobiety koncert dadzą:

JUMANJI
rock / reggae / ska

Jumanji to wybuchowa mieszanka – Rock, Reggae ze Skrzypcami.
Pomysł założenia zespołu zrodził się w głowach braci Balcarczyk w roku 2006. Dojrzewał powoli ale konsekwentnie. Pierwsze próby, debiutancki koncert i po reakcjach publiczności widać, że muzyka „chwyciła”. Koncertów jest coraz więcej, także u boku starszych kolegów (Farben Lehre, T.Love, Akurat, Abradab, czy Koniec Świata). W 2009r. Jumanji wydało własnym nakładem płytkę EP pt. „Życie to gra”. Na tym jednak nie mogło się skończyć. Latem 2011r. zespół ciężko pracował w wojkowickim Studiu MAQ nad albumem „Schematy”, na którym prezentuje muzykę wręcz niemożliwą do zaszufladkowania, pełną energii, nietypowych pomysłów i niebanalnych tekstów. W bardzo atrakcyjny sposób dzieła dopełniają melodyjne partie skrzypiec. Płyta oficjalnie ukazała się na rynku pod koniec listopada 2011r. pod szyldem wytwórni Zima Records.
Piotr Balcarczyk – wokal, gitara, teksty
Jacek Balcarczyk – gitara
Maciej Kuś – bas
Tomasz Poloczek – skrzypce
Filip Oczkowski – perkusja

www.jumanji.art.pl
https://www.facebook.com/jumanjiband/
https://www.youtube.com/channel/UCAaUETIDhUhKznuJGEk4L3w

VAPES
indie / alternative / post-rock

Gliwicki zespół czerpiący radość z tworzenia swoich kompozycji, dysponujący świeżym spojrzeniem na muzykę. Podczas koncertu będą promować swoją epkę zatytułowaną „Carte Blanche”, której premiera odbędzie się w najbliższy piątek.
Hanys – wokal
Goryan – gitara
Frano – bas
Przybył – perkusja

https://www.facebook.com/vapes.band
https://www.youtube.com/channel/UC3y5pp7iLJ4E_jAkKY9ddGw

 

Plakat_Jumanji_Mechaniczna_Cma_2016-04-16_GliwiceMiejsce: Pub Czerwona Cegła (Gliwice, ul. Dworcowa 50 /5 minut od Placu Piastów/ – mapa: https://goo.gl/eIgrsY )
Data: 16.04.2016
Godzina: 20:00
Wstęp: 10 zł
Bilety kolekcjonerskie są dostępne w ograniczonej ilości, do kupienia w Pubie Czerwona Cegła i w salonie wydawniczym „Czas” (Gliwice, ul. Zwycięstwa 1).
Z biletem będzie można zamówić pizzę w Pizzeria Biesiadowo Gliwice z 10% zniżki! 🙂

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl