Śląskie Trendy

Julia Marcell w Tarnogórskim Centrum Kultury

Niepowtarzalny głos, eklektyczne brzmienia oraz ekscentryczny styl. To znaki rozpoznawcze Julii Marcell – wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów i multiinstrumentalistki, która 23 kwietnia o godzinie 19.00 wystąpi w Tarnogórskim Centrum Kultury.
W swoim dorobku artystycznym ma cztery albumy. Jej styl określany jest jako classical punk. Utwory w akustycznych aranżacjach, których podstawą jest fortepian i kwartet smyczkowy, grane są z punkową surowością i energią. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem słuchaczy i krytyków nie tylko w Polsce, lecz również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Julia Marcell jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in. Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.

Obok własnych piosenek, pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015) oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Podczas koncertu w TCK artystka będzie promować najnowszy album „Proxy”. O płycie mówi, że jest to reakcja na popową, rozkrzyczaną, odblaskową rzeczywistość, której zasady działania stają się coraz bardziej absurdalne i niezrozumiałe. Na krążku znajduje się osiem piosenek. Wydawnictwo promuje utwór „Andrew”. Koncert w TCK jest częścią trasy koncertowej, podczas której artystka odwiedzi ponad dwadzieścia miast w Polsce.

Bilety w cenie 36/45 zł, do kupienia w kasie TCK lub na stronie internetowej w zakładce KUP BILET.”

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl