Śląskie Trendy

Jesteśmy połączeni – wystawa rzeźby interaktywnej

Wszyscy jesteśmy połączeni – stanowimy JEDNOŚĆ! – uważa Zuzia Łapka, autorka wystawy, którą oglądać można w budynku Katowice Miasto Ogrodów, przy Placu Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach.


„Jesteśmy połączeni” – to spotkanie poprzez interaktywną rzeźbę w dotyku i dźwięku. Instalacja odlanych z żywicy dłoni, wyposażonych w systemy przewodów, które przewodzą prąd czyli energię, która nieustannie płynie w naszych ciałach. Jest to zarówno energia wysoka jak i niska, różna jak różne są nasze ciała, ale płynie ona w nas wszystkich jednakowo. Dotykając zrealizowanych przez Zuzię dłoni, możemy doświadczyć jak jesteśmy nią połączeni, jak stanowimy energetyczną jedność. Zachęcamy do eksperymentowania tego połączenia w sobie, z innymi, z wszystkimi…

Instalacja czynna od 19.10 do 19.11.2019 r. od 7.00 do 23.00.
Miejsce: Katowice Miasto Ogrodów, ul. plac Sejmu Śląskiego 2
Katowice (I piętro, obok Strefy Centralnej)

// Zuzia Łapka (ŁAPKI)
studentka arteterapii w Katowicach.
Łapie wiele inspiracji z przestrzeni starając się je oddać przez łączenie różnych form sztuki. Zajmuje się tworzeniem instalacji, różnego rodzaju rękodzieła, ruchem w przestrzeniach, tańcem, muzyką.
W swoich pracach łączy czasem mocno od siebie odległe dziedziny, zapraszając człowieka do pełnej interakcji z sztuką a wręcz samej jej bycia kreatorem. W swoim działaniu dąży do tego, aby każdy z nas, niezależnie od wieku i ograniczeń, uwierzył, że ma w sobie twórcze zdolności i aby poczuł jak może je wyrażać i cieszyć się z tych kreatywnych działań, zbliżając się do pełnego zrozumienia siebie, do swojego źródła/wnętrza.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl