Śląskie Trendy

Jerzy Kryszak w CH Forum

Kto pragnie jeszcze więcej śmiechu podczas „Sierpnia z kabaretami”, ten wybiera się na występ Jerzego Kryszaka. Wybitna postać sceny kabaretowej rozśmieszać Was będzie na Scenie FORUM w piątek, 25 sierpnia, o godz. 18:00.

Na imprezę obowiązują wejściówki, które można zdobyć już od soboty poprzedzającej występ (tj. od 19 sierpnia). Wystarczy tylko zrobić zakupy za co najmniej 50 zł (na jednym paragonie), zaś paragon wymienić na wejściówki w punkcie informacyjnym (liczy się kolejność zgłoszeń).

W tym roku piątkowe występy odbywają się na Scenie FORUM. Między innymi ze względu na prowadzoną modernizację. Jednakże miejsce to zapewnia widzom większy komfort odbioru i kameralną atmosferę, sprzyjającą wybuchom śmiechu.

Kto nie posiada wejściówki może śmiać się z nami w strefie telebimu (okolice kas Cinema City). Co piątek transmitujemy tam na żywo wszystkie występy. Oczywiście po występach wszyscy mogą zdobyć autografy artystów.

Jerzy Kryszak to człowiek wielu ról: aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta, mąż, ojciec, brat, kucharz, ogrodnik, kierowca, fotograf. Sadzi, plewi, śpiewa, recytuje, pomrukuje, komentuje, bawi, wzrusza. Ludzi lubi, szanuje, podziwia, czasem nie cierpi. Kocha żonę, synów, siebie, naturę. Taką ma naturę i naturalną potrzebę.

Po ukończeniu PWST w Krakowie zagościł w Teatrze im. J. Słowackiego skąd po kilku latach przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum kierowanego przez jedną najwybitniejszych postaci polskiego teatru – Janusza Warmińskiego.

Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre’a po Hamleta, filmy od „Wodzireja” przez „Thais”, „Mężczyznę niepotrzebnego”, seriale „Kanclerz”, „Akwen Eldorado”, „Alternatywy 4”oraz dziesiątki teatrów TV i programów rozrywkowych. W latach 1991-1993 wraz z Andrzejem Zaorskim i Marcinem Wolskim redagował w TVP1 „Polskie ZOO”. Znany jest też z programów telewizyjnych takich jak: „Mój pierwszy raz”, „Dzień Kangura” „Uważaj na kioskarza”.

W latach dziewięćdziesiątych odszedł od teatru i kina i zajął się twórczością kabaretową. Występował w programie HBO na Stojaka, emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Często bierze udział w Kabaretonach. Swoimi występami niejednokrotnie doprowadza publiczność do łez, jednak jego teksty nie dają się powtórzyć w formie dowcipu.

Jerzego Kryszaka trzeba zobaczyć na żywo, gdyż jest wybitną postacią polskiej sceny satyrycznej, ale jak sam mówi o sobie „nie-kabareciarzem”. Stojąc sam na scenie przez dwadzieścia lat nie wiedział, że jest stand up… standup… standupistą… standuperem… W PRL-u mógłby być standupeerelem, lub krócej – duperelem.

Badania dowodzą, że Jerzy Kryszak obcina włosy dwa razy do roku – z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Natomiast z okazji urodzin je czesze.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl