Śląskie Trendy

Jarmark Na Nikiszu

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych zaprasza serdecznie do Nikiszowca na 9. już JARMARK NA NIKISZU, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia. Jarmark – jako jeden z najważniejszych symboli zmieniającego się Nikszowca – rozwija się z roku na rok. I tym razem organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu – na imprezę ma bowiem przybyć 190 wystawców, starannie wyselekcjonowanych spośród kilkuset zgłoszeń.

Jak zawsze staramy się bowiem, aby podczas Jarmarku prezentowane były nietuzinkowe towary. I w tym roku dominować będzie rękodzieło i sztuka użytkowa – m.in. malarstwo, rzeźba, ceramika artystyczna, wyroby z drewna, ozdoby świąteczne, krawiectwo artystyczne, biżuteria, pamiątki z Nikiszowca i Górnego Śląska. To właśnie grafika lokalnego artysty, Grzegorza Chudego będzie promowała tegoroczny Jarmark. Jak co roku, znajdzie się też coś dla smakoszy – podczas Jarmarku będzie działać kilka punktów gastronomicznych, kawiarnie, ciastkarnie. Dobierając je, kierowaliśmy się chęcią promowania podmiotów lokalnych oraz ekonomii społecznej. W grudniowym klimacie będzie można m.in. zasmakować grzanego wina i piwa, skosztować świątecznych przysmaków.

Ale Jarmark to także scena muzyczna i atrakcje dla dzieci.
W sobotę o godz. 14.30 zapraszamy najmłodszych na przedstawienie „Pingwiny z Zimowej Krainy”. Tradycyjnie działać będzie także karuzela wiedeńska. Dla wszystkich fanów Nikiszowca przygotowaliśmy wycieczki z lokalnym przewodnikiem.

W niedzielę od godz. 13.30 rusza zlokalizowana na rynku scena. Jak co roku wystąpi Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek, a także dzieci z SP 53 i z Przedszkola nr 32. W dalszej części programu przygotowaliśmy niezwykły i bardzo bogaty zestaw muzyczny, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jak na grudniowy Jarmark przystało, nie zabraknie świątecznej muzyki. W tym klimacie zaśpiewa obdarzony niezwykłym głosem nigeryjski wokalista soulowy KC Nwokoye. Świąteczny repertuar zaprezentuje także zespół „Fungus Combo”, inspirujący się m.in. muzyką różnych regionów świata. Zagra także Jan Nowak – reprezentant katowickiej sceny elektronicznej. Na zakończenie wystąpi pochodzący z Rybnika zespół „Chwila Nieuwagi”, który łączy żywiołowość folkloru, klimatyczność jazzu i nastrojowość piosenki poetyckiej.

Jarmark na Nikiszu rozpoczyna się w sobotę i niedzielę o godz. 10.00. Ze względu na duże rozmiary Jarmarku organizatorzy starają się o udostępnienie dodatkowych bezpłatnych miejsc parkingowych. Biuro organizatora podczas wydarzenia mieścić się będzie w Centrum Zimbardo w Nikiszowcu, pl. Wyzwolenia 5.

Wydarzenie jest realizowane przy wsparciu Miasta Katowice oraz partnerów lokalnych. W organizacji wspiera nas także młodzież – wolontariusze z Centrum Zimbardo w Nikiszowcu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice oraz Gazeta Wyborcza.
Tegorocznymi sponsorami Jarmarku na Nikiszu są: Śląski Bank Spółdzielczy SILESIA w Katowicach, Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD SA, TAURON Ciepło.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl