Śląskie Trendy

Jarmark Francuski Katowice 2017

Jedyny i niepowtarzalny Jarmark Francuski już po raz czwarty zawita na katowickim Rynku (6-11.06.2017). Będzie to kolejna okazja do odbycia niezwykłej podróży i poznania tradycji, obyczajów a przede wszystkim kuchni i rzemiosła różnych regionów Francji .

Będziemy mieli okazję posmakować wyjątkowych specjałów kuchni francuskiej, pysznego tartiflette, świeżo pieczonych chlebów ,bagietek czy croissantów.
Na stoiskach serwowane będą prawdziwe rarytasy – pasztety z kaczych i gęsich wątróbek, szynki i wędliny a przede wszystkim sery – smaczne i okazałe, duży ich wybór sprawi, ze będzie to prawdziwa uczta kulinarna.
Nie zabraknie również słodkości, od wysokiej jakości czekolady, prowansalskiego nugatu po żelki oraz wyjątkowe bretońskie naleśniki i ciasteczka. Będziemy mogli nabyć oryginalne przyprawy, pochodzące z byłych kolonii francuskich, egzotyczne dodatki do mięs i potraw.
Oczywiście wielką atrakcją będzie możliwość degustacji i zakupu różnorodnych win. Wystawcy bardzo chętnie podzielą się wiedzą o swoich produktach, zdradzą przepisy na ciekawe potrawy.
Poza strefą gastronomiczną , będziemy mogli nabyć kolorowe kaszmirowe szale, pashminy czy modną biżuterię. Oczywiście nie może zabraknąć wyjątkowych zapachów perfum, prowansalskiej lawendy czy mydeł z samej Marsylii. Będzie również można nabyć wielobarwne i wysokiej jakości obrusy
z francuskiego adamaszku oraz noże kuchenne z Thiers – miasteczka słynącego z tradycyjnych metod ich produkcji. Na jarmarku francuskim spotkamy ogromną różnorodność produktów pochodzących z różnych regionów tego kraju, wytwarzanych często przez małe rodzinne firmy. Każdy z
pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Barwy, smaki i zapachy zabiorą nas w prawdziwą podróż po Francji.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl