Śląskie Trendy

Jak przetrwać na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy?

Choć w dzisiejszych czasach wykształcenie jest konieczne, to niestety nie gwarantuje już stabilnej pozycji na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Pracownicy, którzy chcą obejmować wysokie stanowiska i zarabiać konkretne pieniądze nie mogą stać w miejscu – są zmuszeni do tego, by nieustannie się rozwijać. Podstawą utrzymania się na rynku pracy jest dziś stałe doskonalenie swoich umiejętności oraz podnoszenie kompetencji. A w jaki sposób najlepiej to robić?


Studia podyplomowe

Pierwszym krokiem, jaki warto poczynić na początku swojej kariery zawodowej, jest zapisanie się na studia podyplomowe. Studia podyplomowe różnią się od studiów licencjackich lub magisterskich przede wszystkim tym, że są pozbawione nadmiaru teorii oraz zbędnych informacji. Tutaj nacisk kładziony jest na umiejętności praktyczne, które studenci nabywają poprzez uczestnictwo w interaktywnych warsztatach, burzach mózgów oraz dyskusjach. Zajęcia prowadzone są przez uznanych specjalistów i praktyków z wielu dziedzin, którzy dzielą się ze studentami swoim doświadczeniem oraz wiedzą.

Kursy, szkolenia, konferencje

Wiedzy nigdy nie za wiele! Warto wykorzystywać szanse, jakie pojawiają się na naszej drodze i czerpać z nich tyle, ile tylko się da! Uczestnictwo w kursach, szkoleniach i konferencjach to doskonała okazja do tego, by się dokształcić, uzupełnić wiedzę w wybranym zakresie i poszerzyć sieć swoich biznesowych kontaktów. Co więcej, wiele z nich jest darmowych! A to z kolei oznacza, że uczestnicząc w takim wydarzeniu nic nie tracimy – możemy natomiast tylko zyskać!

Języki obce

Jeszcze kilka lat temu znajomość języków obcych nie była aż tak powszechna. Dziś natomiast stanowi warunek konieczny do tego, by zaistnieć na rynku pracy. Umiejętność posługiwania się kilkoma językami daje nam ogromną przewagę na rynku pracy i sprawia, że jesteśmy w stanie pokonać pozostałych konkurentów ubiegających się o to samo stanowisko.

Pewien cytat mówi, że “kto nie idzie do przodu, ten się cofa.” Trzeba przyznać, że wiele w tym racji, bowiem rynek pracy jest na tyle wymagający, że wywiera na nas presję nieustannego podnoszenia swoich kompetencji. Aby nadążyć za zmianami, należy stale poszukiwać nowych sposobów na uzupełnianie swojej wiedzy.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl