Śląskie Trendy

IV Wielki Finał Skupu Kultury

Już 25 czerwca na gliwickim Rynku znajdziecie ponad 5 tys. powodów, żeby zrobić coś dobrego. Właśnie taka jest przybliżona liczba książek, filmów i gier, które będzie można nabyć podczas IV Wielkiego Finału Skupu Kultury. Cały dochód z akcji trafi do osób niepełnosprawnych!

Największy w regionie charytatywny kiermasz kulturalny odbędzie się między godz. 10.00 a 18.00. W tym roku podczas trwającej kilka miesięcy zbiórki mieszkańcy Gliwic i okolic przekazali wiele książek nowych albo w idealnym stanie. My nie ustalamy cen. Za wybrane dzieła każdy płaci tyle, ile chce. Cel jest szczytny, bo zebrane w ten sposób pieniądze wspierają leczenie i rehabilitację osób niepełnosprawnych – podopiecznych Stowarzyszenia Cała Naprzód. To jedyna okazja na kulturalne zakupy z sercem.

Podczas niedzielnego kiermaszu zaplanowano także szereg dodatkowych atrakcji. Na Rynku prowadzone będą otwarte warsztaty z decoupage’u na szkle, spotkanie z gliną, dla dzieci odbędą się zajęcia aktorskie, taneczne i cyrkowo-kuglarskie. Wystąpi zespół KSW Blues i Pterodaktyl. O godz. 18.00 w księgarni Mercurius (ul. Wyszyńskiego 14b) z czytelnikami spotka się Jakub Żulczyk, powieściopisarz, autor m.in. „Ślepnąc od świateł” i współscenarzysta serialu kryminalnego „Belfer”. Jego najnowsza powieść „Wzgórze psów” to mroczny thriller, którego akcja toczy się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności.

Każdego roku podczas finału Skupu Kultury udaje się zebrać więcej pieniędzy, w 2016 roku było to rekordowe 10 220,73 zł. Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Cała Naprzód, kilkukrotnie wyróżnione w konkursie Liderzy Społeczni Gliwic. Projekt Skup Kultury został nagrodzony tytułem Inicjatywy Roku 2015. Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice.

Dawka kultury na najwyższym poziomie, świetnej rozrywki i pozytywnej energii gwarantowana!

 

Iza Adamczak

Stowarzyszenie Cała Naprzód

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl