Śląskie Trendy

III Tyski NightSpotting

Nocne Tychy znowu staną się przestrzenią do twórczych działań fotograficznych. 4 sierpnia o 20.00 ruszy III Tyski Nightspotting, czyli prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne działania, robienie zdjęć i… jazdę autobusem. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na kolejną edycję nocnego fotografowania w ramach Tyskich Spacerów Fotograficznych, których efekty będziemy mogli zobaczyć już jesienią podczas podsumowania czwartego cyklu wspólnych wędrówek przez miasto ze sprzętem foto.


Gdy słońce chyli się ku zachodowi, fotograficzna „złota godzina” nie jest ostatnim momentem, na który czekają amatorzy fotografii, a na pewno nie ci w Tychach. Wieczorem, 4 sierpnia na tyskim Rynku rozpocznie się trzeci Tyski Nightspotting – czterogodzinna, nocna podróż po mieście, podczas której można będzie fotografować w różnych punktach Tychów. Do dyspozycji amatorów fotografii będzie autobus PKM Tychy, który o godz. 20.00 ruszy z miejsca zbiórki i zatrzyma się w miejscach wartych uwiecznienia. Jego ostateczna trasa zależy od propozycji uczestników. „Już dziś warto pomyśleć, jakie miejsca będą najciekawsze do odwiedzenia. Nie ograniczajmy się do istniejących tras autobusów i przystanków – w przeszłości udało nam się, ku zdziwieniu mijających nas tyszan, zwabić autobus na przykład na Plac pod Żyrafą” – śmieje się Magdalena Borucka z Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, organizatora Tyskich Spacerów Fotograficznych. „Myślę, że część zebranych chętnie sfotografuje napis TYCHY, który od tygodnia zdobi al. Niepodległości, ale ostateczna decyzja co do trasy i tak należy do uczestników – za każdym razem trudno przewidzieć, gdzie dotrzemy” – dodaje.

TTF we współpracy z PKM i Stowarzyszeniem NOL-Tychy zapraszają do udziału w NightSpottingu wszystkich pasjonatów fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia, chociaż organizatorzy zalecają zabranie statywu, który przy długich czasach naświetlania pozwala wykonać naprawdę imponujące fotografie. Nie trzeba mieć biletu, nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje, ale ilość miejsc w autobusie jest ograniczona do 85 osób.

Jak wyjaśnia Marcin Zimnal z TTFu, Tyskie Spacery Fotograficzne to nie tylko wspólne poszukiwanie ciekawych kadrów, rozmowy pasjonatów i nowe znajomości oraz trwający kilka dni żywot zdjęć w mediach społecznościowych: „tradycyjnie umożliwiamy szerszą konfrontację zdjęć z dokonaniami innych autorów, zachęcamy do selekcji wykonanego materiału i jego publicznej prezentacji. Każdy uczestnik spacerów będzie mógł, do połowy września, zgłosić swoje zdjęcia na slide show i wystawę „pospacerową” w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach”. Pokaz i wernisaż zaplanowane są na 18 października, a wystawie towarzyszyć będzie drukowany katalog z najlepszymi zdjęciami.

Warto wziąć udział w choć jednym ze spacerów, by później zobaczyć swoje zdjęcia na wystawie czy w katalogu – każdorazowo budzi to emocje osób fotografujących, zwłaszcza tych, które nigdy wcześniej nie miały okazji prezentować swoich zdjęć szerszej publiczności. III Tyski NightSpotting jest jedną z okazji na twórcze, ale i trochę szalone spędzenie czasu. Bo kto z nas w codziennym życiu może poprosić kierowcę autobusu, by ten zatrzymał się, bo… chcemy zrobić zdjęcie? 🙂

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl