Śląskie Trendy

III Parkowe Hercklekoty

Tylko do 29 stycznia można zgłaszać swój udział w nietypowej walentynkowej imprezie… biegowej. III Parkowe Hercklekoty to propozycja dla zakochanych w bieganiu, choć oczywiście nie tylko. Sportowa impreza przyprawiająca o szybsze bicie serca odbędzie się 12 lutego br. w Parku Śląskim.

 W drugą niedzielę lutego, punktualnie o godz. 12:00, w Parku Śląskim w Chorzowie o oryginalne medale powalczą biegacze i miłośnicy Nordic Walking. W ramach III Parkowych Hercklekotów panie i panowie będą mieli do pokonania trasę 6,5 km. Bieg poprowadzi przez mniej znane, urokliwe zakątki jednego z największych parków miejskich w Europie.

Dla stałych bywalców Parku trasa będzie miała z pewnością sentymentalny charakter, część trasy przebiega bowiem śladem dawnej kolejki wąskotorowej. Zawodnicy będą finiszować na bieżni stadionu lekkoatletycznego.

– Nasza walentynkowa impreza to nie tylko bieg. To sposób na spędzenie mroźnej niedzieli w fantastycznej atmosferze. Serdecznie zapraszamy zakochanych w zimie, w bieganiu, chodzeniu, w sobie. Gwarantujemy świetną zabawę, atrakcyjne nagrody i – jak na Śląsk przystało – prawdziwe hercklekoty. A może kogoś dosięgnie strzała Amora? – mówi Klaudia Kapica, MK team. 

Do udziału w Parkowych Hercklekotach zaproszeni są również najmłodsi, którzy będą mieli do pokonania 200, 400 oraz 800 metrów. Na wszystkich uczestników biegu czeka wiele atrakcji i nagród.

 

III Parkowe Hercklekoty to także okazja do pomocy. Tym razem zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna dla szesnastoletniej Wiktorii Gruszki, która od sześciu lat zmaga się z rzadką chorobą Moya-Moya.

Aby zgłosić swój udział w III Parkowych Hercklekotach, wystarczy wejść na stronę:http://www.mkteamevents.pl/hercklekoty/zapisy/ i wpłacić opłatę startową w wysokości 40 zł. Zapisy trwają do 29 stycznia 2017 roku lub do wyczerpania limitu. Obowiązuje limit 1 000 opłaconych zawodników (łącznie dla biegu głównego i marszu NW).

Lutowa impreza zainauguruje pierwsze Grand Prix MK team. Będzie to seria zawodów organizowanych przez MK team w 2017 roku. W skład Cyklu wchodzą następujące zawody:

– III Parkowe Hercklekoty 12.02.2017 r., Chorzów

– II Siemianowicki Bieg Świetlików 24.06.2017 r., Siemianowice Śląskie

– III Siemianowickie Nocne Marki 28.10.2017 r., Siemianowice Śląskie

– IV Bieg Mikołajkowy 03.12.2017 r., Chorzów

Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz trzeci. Partnerem wydarzenia jest Stadion Śląski.

# # #

Więcej informacji dot. III Parkowych Hercklekotów znajduje się pod adresem:http://www.mkteamevents.pl/hercklekoty/ oraz na Facebook’u:https://www.facebook.com/events/1816090521994238/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl