Śląskie Trendy

II Tyski Night Spotting

 II Tyski Night Spotting, czyli nocne fotografowanie Tychów, odbędzie się w nocy z 5 na 6 sierpnia w Tychach. To czterogodzinna, nocna autobusowa podróż po mieście, podczas której można będzie fotografować w różnych punktach Tychów.

W nocy z soboty na niedzielę, 5/6 sierpnia, do dyspozycji będzie autobus PKM Tychy, który o godz. 22.00 ruszy z Rynku i zatrzyma się w różnych miejscach wartych uwiecznienia. Jego ostateczna trasa zależy od propozycji uczestników. Paprocany, Żyrafa, Brama Słońca i Stadion Miejski? A może Czułów, Żwaków albo Tereny Przemysłowe? Okaże się, jakie miejsca uczestnicy imprezy uznają za najciekawsze do odwiedzenia.
W imprezie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i posiadanego doświadczenia, choć oczywiście przy długich czasach naświetlania statyw będzie bardzo przydatny. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje, ale ilość miejsc w autobusie jest ograniczona do 85 osób. Szczegółowe zasady udziału znajdują się w regulaminie, dostępnym na ttf.tychy.pl/plenery. Warunkiem dla uczestników jest między innymi posiadanie na czas imprezy opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Organizatorami są: Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY, PKM Tychy Sp. z o.o. i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Honorowy patronat: Michał Kasperczyk, radny Miasta Tychy. Patronat: Tychy Press Photo. Patronat medialny: tygodniki Echo i Twoje Tychy, portale eTychy.org, tychy.info i tychy24.net.
W październiku zdjęcia wykonane podczas tego, jak i innych wcześniejszych spacerów TTF-u (od listopada minionego roku odbyły się 4 takie imprezy), będzie można obejrzeć w Pasażu Kultury Andromeda, na wystawie i na slide show (pokazie zdjęć). Swoje fotografie będą mogli zgłaszać wszyscy uczestnicy spacerów TTF-u, nie tylko członkowie stowarzyszenia. To wyjątkowa szansa na skonfrontowanie różnych sposobów patrzenia na te same miejsca, a dla niektórych osób być może pierwsza okazja do publicznej prezentacji własnych zdjęć.
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/151495492066308

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl