Śląskie Trendy

„Ich czworo. Reality show” w Teatrze Miejskim

Premierowa prezentacja w reżyserii Julii Mark odwołuje się do tekstu Gabrieli Zapolskiej, przenosząc stworzonych przez nią bohaterów miłosnej intrygi do współczesności. Będzie to siódma premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Anna – od kilku lat zamężna, matka 6 leniej Lili, zgłasza swoją rodzinę do nowego reality show „Głupi ludzie”. Wierzy, że sztab telewizyjnych specjalistów pomoże na nowo porozumieć się z mężem Jerzym i ocali ich związek.

Pomoc okazana przez producentów show jest jednak pozorna. Walcząc o oglądalność, prowokują sytuacje, które wywołują konflikty, ujawniają namiętności. Podsuwając bohaterom – lowelasa Fedeckiego, przyjaciółkę Manię – tworzą okazję do zdrady. Żona, mąż i ich córka z czasem nie wiedzą już co jest prawdą, a co zaaranżowaną sytuacją. Zdarzenia wymykają się spod kontroli. Jak daleko posuną się producenci, by osiągnąć finansowy sukces? Czego dowiedzą się o sobie Anka i Jerzy?  I kim jest tajemniczy Pan Królik – który nie opuszcza telewizyjnego studia?

 

Klasyczna tragi-farsa Gabrieli Zapolskiej, zostaje wpisana we współczesny ramy, odsłaniając intrygujące znaczenia. Spektakl Julii Mark, z przesyconą złotem scenografią Agaty Skwarczyńskiej (laureatki nagrody głównej na World Stage Design 2017 w Tajpej) – nawiązujący do klimatu filmów David Lyncha, stanowi podróż w przestrzeń głęboko skrywanych namiętności, kompleksów. Fragmenty tekstu napisane w 1910 przez Zapolską, zostają połączone ze współcześnie wykreowanymi dialogami. Konwencja telewizyjnego show, stanowi jedynie pretekst, do tworzenia atrakcyjnego i nowocześnie opowiedzianego widowiska teatralnego.  Ruch sceniczny do spektaklu stworzył dobrze znany w Gliwicach – Jarosław Staniek.

 

Premiera: 22 września 2017

scenariusz inspirowany dramatem Gabrieli Zapolskiej „Ich czworo”

reżyseria: Julia Mark

dramaturgia: Mira Mańka i zespół

scenografia: Agata Skwarczyńska

muzyka: Wojciech Długosz

ruch sceniczny: Jarosław Staniek

asystentka reżyserki: Mira Mańka

produkcja: Patrycja Wróbel

inspicjent: Marek Migdał

występują: Alina Czyżewska (Żona), Patryk Kulik (Mąż), Aleksandra Maj (Mania), Grzegorz Kliś (Fedycki), Karolina Burek (Sandra), Robert Zawadzki (Królik), Zosia Kubacka/ Agatka Kampka (Lila)

 

 

PT 22 WRZE, godz. 19:00/ Duża Scena – PREMIERA, bilety: 50 zł

SOB 23 WRZE, godz. 19:00/ Duża Scena, bilety: 29zł/ 34 zł
ND 24 WRZE, godz. 18:00/ Duża Scena, bilety: 29zł/ 34 zł

PT 29 WRZE, godz. 19:00 / Duża Scena, bilety: 29zł/ 34 zł

SOB 30 WRZE, godz. 20:00/ Duża Scena, spektakl w ramach Metropolitalnej Nocy Teatrów, bilety: 15 zł

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl