Śląskie Trendy

Hałas Miasta w Gliwicach. Impreza z sercem i duszą

Ministerstwo Śledzia i Wódki, zespół Wiewiórka Na Drzewie i Stowarzyszenie Cała Naprzód zapraszają na siódmą edycję charytatywnego wydarzenia Hałas Miasta, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00.


Pierwsze edycje odbyły się w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Od czterech lat Hałas Miasta wychodzi na ulice, by jeszcze lepiej poczuć tętno miasta i trafić do jego mieszkańców. Tak jak w latach ubiegłych organizatorzy gwarantują dużo dobrej, różnorodnej muzyki i wyśmienite towarzystwo.

– Za sprawą tego wydarzenia chcemy dać mieszkańcom dobrą rozrywkę, ale także promować lokalną kulturę i integrować naszą lokalną społeczność. Na koncercie plenerowym zagrają: Iksy, Wiewiórka Na Drzewie i Chorzy. Koncerty odbędą się na ul. Średniej w Gliwicach, koło Ministerstwa Śledzia i Wódki – zapowiadają gospodarze.

Hałas Miasta to nie tylko muzyka, wspaniali ludzie i dobra zabawa, to także pomoc potrzebującym. Po raz siódmy Hałas Miasta zagra dla Ani Urban. Wstęp jest wolny, natomiast do każdego zakupionego w Ministerstwie napoju oraz jedzenia doliczona będzie złotówka, która zostanie przekazana na dalsze leczenie i poprawę komfortu życia małej Ani Urban. Będą też licytacje, zbiórka do puszek oraz stoisko z gadżetami i płytami Hałas Miasta – wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przekazane Ani Urban.

Ania Urban urodziła się 24 kwietnia 2008 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari. Obecnie jest pilną, bardzo lubiącą szkołę uczennicą piątej klasy, która pod względem psychicznym rozwija się bardzo dobrze. Aneczka przeszła już 11 operacji, które umożliwiły jej w miarę normalne życie. Większość z nich została wykonana za granicą, a ich koszty nie są refundowane przez NFZ. Leczenie, rehabilitacja i niezbędne ortezy reciprokalne oraz gorsety niwelujące skoliozę to roczny wydatek rzędu 150 000 zł. Wszystko to razem jest niezbędne do poprawnego rozwoju jej organów wewnętrznych (serca, nerek, układu pokarmowego, kręgosłupa) oraz wzmocnienia jej układu kostnego. W wyniku zaników mięśniowych oraz nieprawidłowych przepływów krwi Ania narażona jest na tworzenie się martwicy, poważne uszkodzenia nie tylko serca, nerek, wątroby czy kończyn, ale również mózgu.

Więcej o Ani przeczytacie na jej profilu:

https://www.facebook.com/Aneczka-Urban-437289503005847/

Zagrają:

Iksy – pięć różnych osobowości wyjętych z punku, indie rocka i muzyki klasycznej po to, żeby razem tworzyć muzyczną mieszankę różnorodności, utożsamiając się tym samym z crossoverem i quasi-popem. Poruszają się po paradoksalnie cienkiej granicy między tym, co jest „na czasie” a tym, co zupełnie od czasu odbiega. Z zamiłowania do literatury tworzą teksty i konteksty z wydarzeń przeszłych i przyszłych w sposób tragiczny, śmieszny, czasem cukierkowaty i przykry. Droczą się muzycznie: improwizując, budując napięcie, żeby wzruszać, denerwować i cieszyć.

 

Wiewiórka Na Drzewie – ma w sobie swojski Śląsk i słoneczną Hiszpanię, radość i pozytywne wibracje, jest bombą energetyczną z opóźnionym zapłonem. W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rock’a, reggae i ska. Od początku nakręcają trybiki akcji „Hałas Miasta”.

Chorzy – pięcioosobowy skład grający – jak sami to określają – rock społeczny, dosadny muzycznie, wypełniony zabawą słowem, pastiszem i często słodko-gorzkim przekazem do ludzi żyjących tu i teraz. Ekspresja sceniczna jest nieodłącznym elementem występów zespołu. Koncert będzie promował najnowszy album „Impreza zamknięta w sobie”, trzeci studyjny krążek w dorobku Chorych, po „Skończyliśmy się na Kill’em All” oraz „Nieznośnej Lekkości Hitów”. Dwa poprzednie wydawnictwa otworzyły grupie drogę na Przystanek Woodstock 2017 oraz Pol’And’Rock Festival 2018.

 

NASZ HYMN:

 

Wydarzenie wspierają:
– Juicy Lucy

– DESA • gastro bar • day&night

– Pizza Saluto

– Lucjan’s Barber Shop

– Koneser Pub

– Piast Gliwice

– Czeszki Wakepark Gliwice

– Kirchhoff Automotive

– Półmaraton Gliwicki

– Pogo Records

– stronyzpomyslem.pl

– Woj&Mar

– JS Invest

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl