Śląskie Trendy

Gwiazdy naszego regionu wybierają śląskie!

Rusza kampania „Wybieram Śląskie”. Znane osoby z regionu zachęcają do odpoczynku w województwie śląskim.


Naszym celem jest odbudowanie potencjału turystycznego regionu. Kampania #WybieramŚląskie ma pokazać, że wbrew krzywdzącym informacjom, które pojawiały się w niektórych mediach, województwo śląskie jest bezpieczne. Jesteśmy najbardziej przebadanym regionem w kraju pod względem covid-19. Mamy świetnie przygotowane kurorty: Beskidy, Jura Krakowsko-Częstochowska, Śląsk Cieszyński, nieodkrytą w mojej ocenie krainę Górnej Odry i oczywiście centralną część województwa, w której znajduje się Szlak Zabytków Techniki, kulinarny Szlak Śląskie Smaki i powstający Szlak Paulinów. Tych lokalizacji, które warto odwiedzić jest bardzo dużo. Województwo śląskie jest piękne, różnorodne, a mieszkańcy gościnni. Wybierzcie Śląskie. Serdecznie zapraszam” – przekonywał marszałek Jakub Chełstowski.

Wśród bohaterów kampanii „Wybieram Śląskie” znaleźli się: Bracia Golec, Adam Małysz, Tomasz Rożek, Witold Bańka, Justyna Święty Ersetic, Remigiusz Rączka, zespół Carrantouhill, Krzysztof Wielicki, Beskidzka i Jurajska grupa GOPR oraz Ojcowie Paulini z Jasnej Góry.

Celem kampanii jest pokazanie bogactwa kulturowego, przyrodniczego i turystycznego województwa śląskiego i zachęcenie do spędzenia tegorocznego urlopu w naszym regionie.

„Czujemy się góralami, studiowaliśmy w Katowicach, całym sercem wspieramy tę akcję. Turystyka ucierpiała w trakcie pandemii, dlatego podejmujemy rękawicę i zachęcamy, by odwiedzić nasz region. Góry są piękne o każdej porze roku, mamy świetne jedzenie, piękne widoki i niepowtarzalny klimat” – mówił Łukasz Golec.

Kampania obejmie promocję naszych marek: Beskidów, Śląska Cieszyńskiego, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Krainy Górnej Odry oraz szlaków turystycznych i kulturowych: Szlaku Zabytków Techniki, Szlaku Śląskie Smaki, Europejskiego Szlaku Paulinów.

Kampania jest częścią „Śląskiego pakietu dla turystyki”, który ma wesprzeć branże turystyczną w regionie. Wartość projektu to 3,5 mln zł. Pakiet zakłada nie tylko wsparcie finansowe, ale i promocję obiektów oraz atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Celem jest przyciągnięcie turystów, odbudowanie rynku turystycznego i pokazanie, że Śląskie jest bezpieczne, atrakcyjne i urozmaicone geograficznie i kulturowo.

 

Linki do filmów:

Golec Orkiestra – https://we.tl/t-Zl7X59h50q

Tomasz Rożek – https://we.tl/t-1YxAOwLQsz

Witold Bańka – https://we.tl/t-KZXvFuASmU

Rączka Gotuje – https://we.tl/t-8VCsRYNSmd

Ojciec Samuel Pachocki –  https://we.tl/t-0XDxnNgK0T

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony slaskiezaprasza.pl

 

 

 

Z wyrazami szacunku,

 

Sławomir Gruszka

Rzecznik prasowy

 

 

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Obsługi Zarządu

  1. Ligonia 46, 40-037 Katowice

Tel. +48 32 77 40 657

+48 539 525 805

slawomir.gruszka@slaskie.pl

slaskie.pl

powstania.slaskie.pl

 

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych: https://bip.slaskie.pl/daneosobowe/

 

[Message clipped]  Pokaż całą wiadomość

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl