Śląskie Trendy

Gliwicki Port Rocka

W sobotę, 27 czerwca na terenie Mariny Gliwice (ul. Portowa 28, Gliwice) odbędzie się festiwal muzyczny “Gliwicki Port Rocka”. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs dla młodych zespołów grających szeroko pojętego rocka i jego gatunki pochodne, niezwiązanych kontraktem płytowym z żadną wytwórnią i nie posiadających jak dotąd w swoim dorobku żadnego oficjalnego albumu długogrającego. Festiwalowi towarzyszyć będą widowiskowe wyścigi smoczych łodzi.

Zakwalifikowane zespoły zaprezentują własny repertuar, nie przekraczający 30 minut (z montażem na scenie). Główną nagrodą w konkursie jest nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł. Poza konkursem w programie ponadto: wyścigi smoczych łodzi, pokaz mody, w tym odzieży żeglarskiej, strojów kąpielowych, bielizny damskiej i nocnej, konkurs plecenia wianków i pidżama party.

Pełna lista zespołów, które zakwalifikowały się do Gliwickiego Portu Rocka:

NOX – https://www.facebook.com/noxgliwice
Blant – https://www.facebook.com/pages/BLANT/318653508332426
Hurrocaine – https://www.facebook.com/hurrockaine
High Horse – https://www.facebook.com/highhorsekrakow
The Band of Mojo Drive – https://www.facebook.com/MojoDrive
We are the light – https://www.facebook.com/wearethelightband
Folya – www.facebook.com/folya.eu
The Red Crack – https://www.facebook.com/pages/The-Red-Crack/165605420209188

Wszystkim finalistom gratulujemy 🙂

Wyścigi smoczych łodzi

Idea wyścigów smoczych łodzi ma swoją genezę w starożytnych chinach, w 1300r p.n.e. Upamiętniały one tragiczną śmierć chińskiego poety. Smocze łodzie mają długość 9m, ważą około 150kg, a na jej przeciwległych końcach umieszczone są smocza głowa i ogon. Załogi reprezentujące lokalne przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i lokalne władze będą się składać z 10 osób (9 wioślarzy, sternika i bębniarza i osoby rezerwowej).

Wszystkich chętnych do udziału w wyścigach prosimy o dołączenie do wydarzenia, oraz przesłanie nazwy drużyny i listy 10 zawodników (8 wioślarzy, 1 bębniarz i 1 zawodnik rezerwowy). Organizatorzy zapewniają łodzie i sterników.

Gwarantujemy świetną zabawę i integrację z pozostałymi uczestnikami, a dla zwycięzców organizatorzy przewidują nagrody i puchary.

@2015

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl