Śląskie Trendy

Gdzie szukać fachowców na Śląsku? Jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną w Katowicach?

Remont lub budowa domu to czasochłonne, skomplikowane, a przede wszystkim – kosztowne przedsięwzięcie. Z wieloma pracami sami sobie nie jesteśmy w stanie poradzić, więc musimy zlecić je fachowcom. Podpowiadamy, gdzie szukać ekipy budowlanej w Katowicach, a także na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Gdzie szukać fachowców na Śląsku?

Jeśli jeszcze nigdy nie zlecaliśmy prac remontowo-budowlanych fachowcom, to możemy mieć kłopot, gdy zmusi nas do tego sytuacja. To firmy, które z reguły nie mają siedziby, nie wiadomo więc, w jaki sposób do nich dotrzeć.

Z reguły pytamy rodzinę, znajomych, czy znają kogoś, kto kładzie płytki, robi podwieszane sufity, czy nawet stawia dom i kładzie dach. Nie mówiąc o specach od elektryki, instalacji wodno-kanalizacyjnej, czy ogrzewania. Trudno do nich samodzielnie trafić. Najlepiej więc mieć kogoś z polecenia, zwłaszcza jak ma się możliwość zobaczenia u bliskich czy przyjaciół efektów pracy danego fachowca. Niestety może się zdarzyć, że nikt nie będzie miał „namiarów” na budowlańców. Wtedy musimy poradzić sobie sami.

Dawniej przeglądano prasę lokalną, książkę telefoniczną i ogłoszenia rozwieszane na słupach. Dzisiaj zdarza się, że do skrzynek wrzucane są ulotki, jednak najczęściej z pomocą przychodzi nam Internet. To właśnie w sieci na lokalnych portalach ogłoszeniowych możemy znaleźć oferty fachowców. Warto przejrzeć m.in. stronę www.sprzedajemy.pl/katowice/uslugi/uslugi-dla-domu/remont-i-budowa, ale też OLX, Gratkę, Gumtree. Z pewnością znajdzie się tam niejeden anons od osoby czy firmy, która oferuje poszukiwane przez nas usługi. Jednak to za mało, by móc się zdecydować. Co jeszcze warto sprawdzić?

Jak sprawdzić fachowca?

Należy przede wszystkim sprawdzić poprzednie prace danej ekipy budowlanej, czy osoby, która świadczy tego typu usługi. Bardzo często sam zainteresowany zleceniami posiada referencje. Dobrze, by je pokazał.

Niestety, mimo że remont to kosztowne przedsięwzięcie i warto szukać oszczędności, to warto pamiętać, by nie robić tego na jego wynagrodzeniu. Jeżeli liczy się dla nas tylko cena, to nigdy nie znajdziemy dobrego fachowca. Może się nawet zdarzyć, że aby zarobić godziwe pieniądze będzie robił kilka prac równocześnie, przez co stanie się nieuchwytny, będzie robił szybko.

Co jest jeszcze istotne? Z pewnością sprzęt, jakim operuje. Nie może okazać się, że fachowiec nie ma urządzeń, które są mu wręcz niezbędne do wykonania prac, które oferuje. Wtedy albo będzie musiał je od kogoś pożyczać, albo to nas obarczy kosztami.

Fachowiec powinien też umieć wyjaśnić, dlaczego stosuje takiea nie inne produkty. Co go do nich przekonało. Rzeczowa odpowiedź powinna nas usatysfakcjonować.

Co jeszcze jest istotne? Przede wszystkim wstępny kosztorys. Musimy wiedzieć, ile mniej więcej będzie nas kosztowało wykonanie takich prac.

Usługi specjalisty czy kompleksowe?

Wiele osób zapewne zastanawia się, czy lepiej postawić na wykonawcę, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie, czy świadczy kompleksowe usługi. W przypadku jednego pracownika zawsze lepiej, by robił to, w czym najpewniej się czuje. Ekipa budowlana może składać się z wielu fachowców, ale ich usługi mogą być droższe. Przełoży się to jednak na nasze zadowolenie. Często niestety usługi pana „Złota rączka” wiążą się ze sporym ryzykiem. Rzadko ma bowiem działalność. Lepiej poszukać kogoś, kto prowadzi firmę legalnie. Wtedy dawanie zaliczki, kwestie poprawek, czy nawet udzielania gwarancji są dość kluczowe. Nie możemy dać się oszukać.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl