Śląskie Trendy

Gdzie szukać dobrego miejsca na imprezy okolicznościowe?

Organizacja imprez okolicznościowych, takich jak wesele, komunia czy chrzciny to nie lada wyzwanie. Wybór na rynku jest ogromny i często nie wiemy, od czego zacząć. Poniżej znajdziesz mały przewodnik, który pomoże w poszukiwaniach.


  1. Jak wybrać miejsce w zależności od uroczystości?
    2. Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Jak wybrać miejsce w zależności od uroczystości?

Wynajem sal na różne okazje oferują różnego typu miejsca. Mogą to być restauracje, puby, hotele, teatry, zamki, specjalne domy weselne czy sale balowe. Każde miejsce ma swój charakter i swoje możliwości. Warto wziąć pod uwagę budżet i rodzaj uroczystości. Często catering czy obsługa kelnerska kosztuje więcej.

Jeśli przyjęcie jest związane z sakramentami dla dzieci powinno znajdować się blisko kościoła, gdzie można szybko zjeść obiad. Tutaj warto wybrać restaurację, która zapewnia plac zabaw. Jeśli organizujemy urodziny lepiej byłoby znaleźć przeznaczone do tego miejsce, gdzie często atrakcje i wystrój skierowane są do dzieci.

Jeśli chodzi o wesele mamy o wiele większy wybór. Wszystko zależy od stylu, w którym przygotowujemy przyjęcie. Może to być pałac, karczma czy zamek. Często otoczenie gra tutaj dużą rolę i odległość schodzi na dalszy plan. Oczywiście powierzchnia miejsca zależy od liczby zaproszonych gości.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Najważniejszym wyborem jest położenie miejsca. Dojazd nie powinien stanowić problemu dla uczestników. Szukając miejsca warto posłużyć się wyszukiwarką internetową. Jeśli szukamy dobrego miejsca np. na Śląsku wpisujemy: imprezy okolicznościowe Śląsk, co pozwala na szybkie odnalezienie miejsca, które nie jest zbyt daleko.

Innym aspektem jest metraż obiektu. Powinien być on odpowiednie duży, by pomieścić gości i zagwarantować miejsce na rozmowy, tańce czy zorganizowane zabawy. Warto wziąć pod uwagę także dostęp do internetu czy sprzętu audiowizualnego. Jeśli planujemy tańce, konieczne jest sprawdzenie jakości parkietu, by nie był on zbyt śliski. Także możliwość przestawienia stołów czy ustawienia ich według życzeń pomaga dostosować miejsce do naszych potrzeb.

Menu to następny ważny punkt. Powinno się mieć możliwość naniesienia poprawek i uwzględnienia osób z nietolerancją pokarmową czy na diecie bezmięsnej. Można czasami spróbować potraw, zanim się zdecyduje na stałe menu.

Warto także dopytywać się o dodatkowe koszty. Często miejsca wymagają dodatkowych opłat za napoje, obsługę kelnerską, dekoracje czy transport gości. Jeśli myślimy o noclegu, koniecznie trzeba porozumieć się z miejscem, czy nie oferuje zniżek.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl