Śląskie Trendy

Firany na przelotkach czyli praktyczne rozwiązanie na okno

Są wygodne i praktyczne, a ponadto świetnie się prezentują. Firanki na przelotkach mogą być dobrą alternatywą dla tych mocowanych na żabki lub taśmy. Co warto o nich wiedzieć?


Firany to nie tylko dekoracja okna. To też – a może przede wszystkim – jeden z najmocniejszych akcentów w wystroju danego pomieszczenia. Decydują o tym, jak wnętrze będzie prezentowało się od środka, ale też od zewnątrz. Ich wybór warto więc gruntownie przemyśleć, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty związane z wyglądem i funkcjonalnością danego rozwiązania. Jednym z nich jest na pewno sposób zawieszenia firan na karniszu.

Tu do wyboru mamy kilka opcji. Najbardziej tradycyjne – i wciąż cieszące się sporą popularnością – to żabki. Są uniwersalne, dostępne dla wielu różnych karniszy i można dopasować je do każdego wnętrza. Niestety nie są też pozbawione wad, wśród których najpoważniejsza wydaje się konieczność czasochłonnego i trudnego upinania. Dobrze więc poszukać alternatywnych sposobów, które pozwolą nam zaoszczędzić czas i pracę. Jednym z nich są firany na przelotkach.

Firany na przelotkach. Szybkie zawieszanie

Firany na kółkach to, jeśli chodzi o prostotę i szybkość zawieszania na karniszu, jedno z najlepszych rozwiązań. Wbite w górnej części płatu tkaniny, metalowe lub plastikowe przelotki znacznie ułatwiają ich montaż – wystarczy przełożyć je przez rurę karnisza. Kolejna zaleta związana z takimi firanami to brak ryzyka odpinania żabek. Docenią to nie tylko rodzice małych dzieci, ale również osoby często przesuwające firany – na przykład w celu regulacji stopnia naświetlenia pomieszczenia lub szerszego otworzenia okna.

Wytrzymałość firan na kółkach w największej mierze zależy od tego, z jakiego materiału zostały wykonane przelotki. Najdłużej posłużą oczywiście te zrobione z metalu, które są odporne na pęknięcia i odkształcenia. Decydując się się na którąś z firan dostępnych na https://alena-firany.pl/gotowe-firany-na-przelotkach.html, nie musimy też obawiać się korozji i związanych z nią zabrudzeń tkaniny – do produkcji kółek wykorzystywane są metale odporne na rdzewienie.

Firanki na przelotkach do każdego wnętrza

Firanki na kółkach zwykle kojarzymy przede wszystkim z urządzonymi na współczesną modłę wnętrzami. To właśnie w nich prezentują się najlepiej – są minimalistyczne i eleganckie, a wykorzystywany zwykle do ich uszycia tiul świetnie komponuje się z nowoczesnymi meblami i dodatkami – zwłaszcza, jeśli postawimy na modele z metalowymi przelotkami. Warto jednak dodać, że na tym ich zastosowania się nie kończą. Wybierając firany na przelotkach wykonane naturalnych, niezdobionych materiałów, możemy z łatwością dopasować je do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu eko.

Firanka na przelotkach. Jak dobrać karnisz?

By wieszanie firanek na przelotkach było proste, należy dobrać do nich również odpowiedni karnisz. Najlepszym wyborem będą karnisze rurkowe z otwartymi wspornikami. Brak elementów uniemożliwiających podniesienie drążka sprawia, że jego demontaż będzie prosty i szybki. Ważna jest również średnica drążka. By można było swobodnie przesuwać zawieszoną firanę, powinna ona być co najmniej 10 milimetrów większa niż średnica przelotek.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl