Śląskie Trendy

Festiwal Smaku po raz drugi w Gliwicach!

Zapraszamy na kolejną – drugą – edycję Festiwalu Smaku w Gliwicach, która odbędzie się w dniach od 15 do 19 stycznia 2018 r. 

Poprzednia odsłona festiwalu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i zakończyły sporym sukcesem. Gliwiczanie tłumnie odwiedzali festiwalowego lokale aby przekonać się na własnych kubkach smakowych jak wysoki poziom kulinarny oferują lokalne restauracje i kawiarnie.

Już wkrótce kolejna edycja gliwickiego Festiwalu Smaku. Przez pięć dni od poniedziałku do piątku, najlepsze restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Idea Festiwalu jest prosta –  zaproszenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Oprócz tego celem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

„Przy poprzedniej edycji mieliśmy wyjątkową okazję odkryć prawdziwe oblicze gliwickiej gastronomii. Było smacznie, różnorodnie i kreatywnie. Jak będzie tym razem? Jestem przekonany, że równie dobrze albo i lepiej bo oprócz sprawdzonych lokali spodziewamy się też nowych aktorów w naszym kulinarnym spektaklu” – tłumaczy Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Restauracje serwują festiwalowe menu starter + danie główne w cenie 20 zł. Kawiarnie zestaw napój + deser za 10 zł. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. – Wkrótce dostępna będzie lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – obiecuje Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Serwowane dania będą tradycyjnie nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych czy fryzjerskich.

Wydarzenie odbyło się w przeszłości w Bydgoszczy, Katowicach, Opolu, Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi, Tychach, oraz Bielsku-Białej i wszędzie odniosło wielki sukces.

Zapraszamy na Facebook www.facebook.com/festiwalsmakugliwice oraz stronę www.festiwal-smaku.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl