Śląskie Trendy

Festiwal Innowacji i Technologii

Władze Miasta Gliwice oraz Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju zapraszają na „Festiwal Innowacji i Technologii”, w ramach którego odbędzie się IV edycja konferencji „Międzynarodowe Forum Innowacji. Nowe Technologie. Nowe Horyzonty” oraz Międzynarodowe Targi IT. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17- 18 listopada 2016 roku do Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice!  Śląskie Trendy objęły Festiwal patronatem .

 W Polsce na przestrzeni ostatnich lat rośnie w środowiskach biznesowych świadomość kluczowej roli, jaką odgrywa innowacyjność w tworzeniu i funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Coraz szersze uznanie zyskuje potrzeba działań zmierzających do kreowania zrównoważonej innowacyjności, łączącej aspekty ekonomiczne, informatyczne i społeczne. Wyzwania te postrzegane są już obecnie nie tylko jako potrzeba chwili czy też modny trend, ale także jako niezbędny element rozwoju w każdym sektorze gospodarki.

 Gliwice, należące do Światowego Stowarzyszenia Technopolii (World Technopolis Association),  już dzisiaj są jednym z krajowych liderów w dziedzinie nowoczesnego przemysłu wysokich technologii. Miasto przyciąga między innymi dynamicznym rozwojem strefy ekonomicznej, w której w samych Gliwicach obcy kapitał zainwestował już ponad 9 miliardów złotych, mocną pozycją na logistycznej mapie Europy, a także zasobami dobrze wykształconej kadry inżynierskiej.  – Gliwice to miasto nastawione na rozwój. Ulokowało się tu wiele firm z różnych branż, a w ostatnich latach szczególnie intensywnie rozwija się gospodarka oparta na wiedzy. Obecnie jesteśmy postrzegani jako miasto innowacyjne, skoncentrowane na nowych technologiach. Zależy nam na takim kierunku rozwoju, dlatego wspieramy współdziałanie wiedzy i przemysłu, między innymi organizujemy konferencje poświęcone innowacyjności – mówił podczas III edycji konferencji Adam Neumann, Wiceprezydent Miasta Gliwice.

Festiwal Innowacji i Technologii poprzez swoją formułę wspiera i promuje nowe podejście do prowadzenia firmy, nowatorskie metody edukacji, świeże, odmienne spojrzenie na kwestie biznesowe oraz społeczne.  Swoja ofertę kieruje zarówno do twórców, jak i odbiorców szeroko pojętych innowacyjnych inicjatyw.  Co czeka uczestników wydarzenia? Kilkanaście sesji panelowych, warsztaty, prezentacje, spotkania biznesowe oraz targi IT. 

W ramach Festiwalu Innowacji i Technologii odbędzie się IV edycja konferencji „Międzynarodowe Forum Innowacji. Nowe Technologie. Nowe Horyzonty”, pozwalającej na przegląd dorobku w dziedzinach innowacji i przedsiębiorczości w branży IT oraz dyskusję na temat trendów i aktualnych trudności w branży. Zaproszeni do udziału w wydarzeniu paneliści – polscy i zagraniczni eksperci oraz pasjonaci nowych technologii podejmą tematykę ICT Key Enabling Technology; finansowania innowacji w technologiach informacyjno – komunikacyjnych; high social mobile technology; telemedycyny, robotyki medycznej, zaawansowanych technologii inżynierii biomedycznej oraz nowych trendów i wyzwań dla branży motoryzacyjnej i lotniczej.  Równolegle, odbędą się Międzynarodowe Targi IT, których uczestnicy będą mieli możliwość poznać innowacyjne firmy, prezentujące swoje pomysły i gotowe produkty, wziąć udział w spotkaniach matchmakingowych dla przedsiębiorców oraz w warsztatach design thinking.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Rejestracja na wydarzenie i program konferencji: mfigliwice.pl

Informacje o Festiwalu Innowacji i Technologii oraz Międzynarodowych Targach IT: http://fi-it.pl

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl