Śląskie Trendy

Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Druga edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci odbędzie się w dniach 26 września – 4 października i gościć będzie w 17 miastach, w tym w gliwickim Kinie Amok.

Program wydarzenia tworzy piękne i mądre kino, które zyskuje uznanie na światowych festiwalach filmowych. Festiwalowy  konkurs, to osiem pełnych metraży, które nie były pokazywane wcześniej w polskich kinach.

Wśród filmów konkursowych znajdzie się między innymi norweska animacja Hokus-pokus, Albercie Albertsonie, której główny bohater doskonale znany jest polskim czytelnikom serii książek (Wydawnictwo Zakamarki) autorstwa Gunilli Bergström. Kolejna konkursowa propozycja to Magiczne święta Kacpra i Emmy – dalsze losy przedszkolaków znanych już z pierwszej edycji Kina Dzieci (pierwsza część przygód Kacpra i Emmy – Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele została nagrodzona przez jury oraz publiczność 1. FFKD).

Widzowie będą mogli również obejrzeć nagrodzony na jednym z najważniejszych festiwali animacji w Annecy (Annecy International Animated Film Festival) brazylijski film Chłopiec i świat. W konkursie znajdzie się również holenderski filmŻycie według Nino. Scenarzystką filmu jest Urszula Antoniak – reżyserka znanych polskim widzom Nic osobistego czyCode Blue.

Za pierwszą edycję festiwal otrzymał w plebiscycie „Gazety Co jest grane” Wdechę publiczności w kategorii „Wydarzenie roku”.

więcej informacji na www.kinodzieci.pl

kd2015-grafika2

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl