Śląskie Trendy

FestiBal w Hucie Królewskiej

Muzyka w industrialnych przestrzeniach? Dajcie się porwać nowej inicjatywie muzyczno-artystycznej, która wydobędzie ze Śląska jego brudne piękno, a muzycznie zaprowadzi Was w nieoczekiwane rejony dźwięków. Wysokiej próby elektronika. Szlachetne nuty alternatywy. Artyści, którzy nie oglądając się na mody konsekwentnie robią swoje. Dajcie się uwieść energii, która zmusza do tańca. Nie bójcie się liryki, która uwodzi! FestiBal to nowe odczytanie przemysłowych zabytków przez nowoczesne brzmienia. FestiBal odbędzie się w sobotę, 3 października. Start: godz. 19.00.

FestiBal: Smolik / Kev Fox / Fisz Emade Tworzywo / Break Da Funk / DJBenito / Chorzów / Huta Królewska

Czas: 03.10.2015 (sobota)
Miejsce: Hala Dawnej Elektrowni Huty Królewskiej
Chorzów, ul. Metalowców 13
Start: 19.00

Bilet: 40/50zł

Przyjdź na Bal, który będziesz wspominać miesiącami!;)

Podczas pierwszej edycji FestiBalu wystąpią Smolik/ Kev oraz Fisz Emade Tworzywo.

SMOLIK/KEV FOX to kompletnie nowy projekt, w który zaangażowany jest Andrzej SMOLIK oraz jego przyjaciel z Manchesteru KEV FOX.

Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na kilka dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA. Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość, z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu „L.O.O.T.” tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym. Obecnie KEV FOX i SMOLIK pracują nad wspólną płytą sygnowaną ich nazwiskami. Premiera jesienią. Pierwszy singiel to utwór „RUN”. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal FOXA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK z pewnością zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż…

 

Fisz Emade Tworzywo

„Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent i wokalistoraper. Od 2001 roku wydali dziewięć płyt i jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązujące do klimatów Native Tongues. Od tego momentu stale eksperymentują starając się by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. Album „Mamut” z listopada zeszłego roku jest tego najlepszym przykładem. Pojawił się tutaj duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym czy utwór zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensemble Terrible.

Niemałym zaskoczeniem jest również udział Justyny Święs z zespołu The Dumplings (z Fryderykiem za Fonograficzny debiut roku), która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel „Pył” oraz „Ślady”, które przez sześć tygodni utrzymywały się na pierwszym miejscu Listy Przebojów radiowej Trójki.” (ultr.)

 

afterparty: Break Da Funk

organizator: Urząd Miasta Chorzów, Stowarzyszenie Akme, Furheart gallery.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl