Śląskie Trendy

Dzień Zwierząt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

W kalendarzu znaleźć można wiele świąt związanych ze zwierzętami. Najważniejsze wydaje się jednak wspólne święto wszystkich zwierzaków, czyli obchodzony 4 października Światowy Dzień Zwierząt. W tym roku obchody tego święta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zaplanowane zostały na dzień 7 października (niedziela) . Tegoroczny event przebiegał będzie pod hasłem zwierzęcych pupili – tych domowych, jak i tych, mieszkających w zoo.


W tym dniu organizatorzy chcą pokazać Wam, że mimo tego, iż wiele z naszych zwierząt to naprawdę niebezpieczne stworzenia, to każdy z nich ma w sobie coś z domowego pupila. Wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać zapraszają o godz. 13:00 do Pawilonu Dydaktycznego, na pokaz filmów ukazujących łagodną stronę naszych zwierzaków. – Pamiętamy także o tym, że świętować w tym dniu będą również Wasze zwierzęta domowe – zabierzcie ze sobą ich zdjęcia- razem stworzymy kolaż pełen naszych milusińskich – zachęcają organizatorzy.

Jeśli macie ochotę, możecie w tym dniu obdarować zwierzaki z ZOO przysmakami. Przy wybranych wybiegach staną kosze, w których możecie zostawić owoce i warzywa. Pamiętajcie, by nie karmić zwierząt samodzielnie! Zrobią to  pracownicy, tak by każdy zwierzak dostał tylko to, co mu nie zaszkodzi.

Dzień Zwierząt będzie także ostatnim ze świąt z tegorocznego cyklu Akademii ZOOdkrywców. Po raz ostatni będzie można uczestniczyć w tegorocznej grze terenowej i zdobyć ostatnią z pieczątek do indeksu. Tym razem gra potrwa krócej, bo od godz. 10:00 do 15:00 a już o 16:30 wyłonieni zostaną zwycięzcy całego cyklu! Spośród drużyn, które zebrały od 4 do 6 pieczątek wylosowane zostaną zwycięskie zespoły, które otrzymają wyjątkowe nagrody.
W dniach od 5 – 7 października bilety będą z 50 % rabatem od cen cennikowych.

Dodatkowe informacje znajdziecie na www.zoo.silesia.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl