Śląskie Trendy

Dzień Bez Mięsa w Katowicach

W sobotę 20 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa – z tej okazji wybrane lokale w Katowicach przeznaczą część dochodu ze sprzedaży dań bezmięsnych na działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki, zajmującego się ochroną zwierząt hodowlanych.


Aktywiści Stowarzyszenia Otwarte Klatki zapraszają wszystkich mieszkańców Katowic do wzięcia udziału w Dniu Bez Mięsa – wystarczy zamówić bezmięsny posiłek w jednym z lokali, które biorą udział w wydarzeniu, a są to: VegeExpress oraz Vege Vagon. W ofercie wymienionych restauracji można znaleźć m.in. pyszne kebaby, ciasta, sojową roladę, burgery, burritos czy hot dogi.

10% ze sprzedaży bezmięsnych posiłków zostanie przekazane na działania Otwartych Klatek, które na co dzień walczą o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futro, poprawę losu zwierząt hodowanych przemysłowo, a także zajmują się promocją diety roślinnej.

 

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic do skorzystania z okazji i spróbowania kuchni roślinnej, wspierając tym samym lokalną gastronomię oraz nasze działania na rzecz poprawy losu zwierząt – mówi Natalia Saszczak, koordynatorka katowickiej grupy lokalnej Otwartych Klatek – Dania bezmięsne potrafią zaskakiwać – mamy nadzieję, że w najbliższy weekend wiele osób zakocha się w kuchni roślinnej i będzie częściej wybierać wegańskie opcje – dodaje Saszczak.

Szczegóły akcji dostępne są w wydarzeniu na Facebooku.

Fot. fb/Vege Espress

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl