Śląskie Trendy

Dwóch „synków ze Śląska” w finale Masterchefa

Damian Sobek z Chorzowa i Mateusz Güncelz Bytomia dotarli do finału nadawanego przez telewizję TVN popularnego programu Masterchef. Wraz z nimi o tytuł najlepszego kucharza walczyć będzie surfer, Mateusz Zielonka. Rywalizacja rozstrzygnie się już w najbliższą niedzielę. Będziecie kibicować swojakom?

Mateusz Güncel ma 20 lat. Pochodzi z Tarnowskich gór, ale mieszka w Bytomiu. W swoim rodzinnym mieście ukończył Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Jego dania zachwycały smakiem, choć na talerzu zdarzało mu się wprowadzać… artystyczny nieład.

Jego krajan, 29 – letni Damian Sobek pochodzi z Chorzowa, choć ostatnie lata spędził w Holandii, gdzie prowadził firmę cateringową. Z wykształcenia jest mechanikiem. Sympatię zyskuje sobie ogromną żywiołowością i… śląską godką. Jako pierwszy z czwórki półfinalistów, znalazł się w ścisłym finale.

W finale, po pierwszym etapie, w walce o nagrody pozostaną tylko dwie osoby. Kucharze będą dwoić się i troić, aby w stosunkowo krótkim czasie, przygotować swoje popisowe menu degustacyjne, które zachwyci wymagających jurorów : Magdę Gessler, Anię Starmach i Michela Morana. Przed nami ostatnie wielkie starcie kulinarnych gigantów szóstej edycji MasterChefa, które obserwować będą byli uczestnicy programu oraz rodziny finalistów.

 Fot. TVN/FOKUSMEDIA.COM.PL/NEWSPIX.PL

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl