Śląskie Trendy

Duchy, husaria, rycerze – majówka w Ogrodzieńcu

Od 1 do 5 maja na Zamku w Ogrodzieńcu trwać będzie majówka, którą odwiedzą m.in. duchy, rycerze i husaria. Nie zabraknie również średniowiecznych pokazów mody.


1 maja – RYCERSKIE ZMAGANIA dla dużych i małych – program pokazów rycerskich z aktywnym udziałem publiczności. Mini turniej rycerski dla dzieci, walki pokazowe, walki sportowe, średniowieczna artyleria w godz. 15.00 -18.00 (w cenie biletu wstępu na zamek).

2 maja – WIECZÓR Z DUCHAMI – Zapewne każdy z Was wie, że Zamek Ogrodzieniec to największe ruiny wśród śląskich obiektów zamkowych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Z zamkiem wiąże się wiele mrocznych historii oraz legend. Słyszeliście o Pięknej Olimpii, Czarnym Psie czy Anzelmie? Z tymi postaciami, a także z kilkoma innymi, możecie się spotkać podczas organizowanych na Zamku Ogrodzienieckim „Wieczorów z Duchami”. W czasie zwiedzania przewodnik zabierze Was w podróż po zamkowych murach opowiadając owiane legendą historie, a z ciemnych zakamarków wyłonią się niespodziewanie zjawy…

3 maja – HUSARIA – SKRZYDLACI RYCERZE – pokazy konne osadzone w realiach XVII w. godz. 15.30 (w cenie biletu wstępu na zamek)

4 maja – WIECZÓR Z DUCHAMI – kolejny wieczór podczas którego będziecie mogli spotkać zjawy Zamku Ogrodzienieckiego.

5 maja – ŚREDNIOWIECZNE ATELIER – pokaz mody średniowiecznej, prelekcja na temat historii ubioru oraz przebieralnia dla zwiedzających. Możliwość wykonania zdjęć w strojach z epoki, godz. 15.30 (w cenie biletu wstępu na zamek)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl