Śląskie Trendy

Dubska w Śląskim Rancho

15 sierpnia (w piątek) o godz. 20 w zabrzańskim „Śląskim Rancho” (Zabrze, ul. Webera 18) w ramach Muzycznego Lata zagra zespół DUBSKA.

 Zespół powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Początkowo swój materiał wydawali sami pod szyldem Madżonga Records. W 2005 r. wydali pierwszą oficjalną płyty pt. Dubska, która ukazała się nakładem Mami Records.

Rok 2006 to płyta Avokado, na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae, podanych na specyficzny dubskowy sposób. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe Avokado, które nie schodziło z prestiżowej listy przebojów Trójki. Latem 2007 roku nawiązali współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę Dubska Division.

Po czterech latach od wydania Avokado ukazała się kolejna ich płyta – Loko-Loko.

Na płycie obok reggae i ska, usłyszeć można echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady czy nawet oldschoolowe disco. Z nowymi studyjnymi nagraniami zespół powrócił w 2013 roku. Love & Culture to minialbum z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii. Prym wiodą piosenki o tematyce

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl