Śląskie Trendy

Dr Misio ¬– brutalny rock w siatkowej koszulce

Odliczamy godziny do koncertu Dr Misio w gliwickiej Rocka Music Club. Już za chwilę, 11 września o godz. 19.00 na scenie pojawi się on – mało przystojny, mało dostojny, nieco hipsterski Arek Jakubik i jego Dr Misio. Nie będzie ładnie – będzie brutalnie prawdziwie.

* 11 września 2015, godz. 19.00.  * Dr Misio. * Rocka Music Club

Grupa zawiązała się w czerwcu 2008 roku, z takich osobistości jak Arkadiusz Jakubik (okrzyknięty frontmanem), Paweł Derentowicz (gitara), Mario Matysek (bas), Jan Prościński (dr.), Radek Kupis (keyboard). Ma na swoim koncie dwie płyty ­– „Młodzi”, wydaną w 2013 r. i „Pogo”, które ukazało się rok później. To, co wykonują, nazywają „ostrym rock & rollem bez przebaczenia”. Stawiają na solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu. Swoimi utworami celują w ludzi, którzy poszukują w muzyce intelektualnych doznać i mają potrzebę refleksji, ale jednocześnie są otwarci na formę i nie stronią od niemal rytualnej zabawy.

Świat, w którym rodzą się słowa do utworów Dr Misia, jest pozbawiony eufemizmów, do bólu prawdziwy, czasem wręcz brutalny. Nie ma w nim miejsca na szczęśliwą miłość, romantyzm i lekkość bytu, ale jednocześnie to świat, który uwodzi szczerością i, co ciekawe, nie  zniechęca do zabawy. Sam rytm rock & rolla nie pozwala przecież ustać nogom w miejscu. A do tego charyzmatyczna postać Dr Miasia vel Arka Jakubika samym swoim image’em puszcza do nas oko.

O samym Arkadiuszu Jakubiku można pisać prace magisterskie. Mniej rozpoznawany z nazwiska, bardziej z charakterystycznej fizjonomii aktor, znany jest m.in. z takich ról, jak Rysio z „13 Posterunku”, sierżant sztabowy Bogdan Petrycki z „Drogówki” czy „Terrorysta” z „Pod Mocnym Aniołem”, reżyser odpowiadający m.in. za sukces spektaklu „Skazany na bluesa” (Teatr Śląski) czy „Prostej historii o miłości”, która otrzymała Złotego Lwa w konkursie kina niezależnego, czy w końcu częsty bohater kampanii reklamowych m.in. kampania społeczna pt. „Twój głos ma sens!”, Plusikowe w telefonii komórkowej Plus, Bank Zachodni WBK (wraz z Kevinem Spacey), czy reklama piwa Tyskie. Towarzyszy mu współtworzący większość kompozycji Paweł Derentowicz, który karierę muzyczną zaczynał w zespole Edyty Bartosiewicz.

Wydarzenie wpisuje się w cykl imprez pod hasłem Alternative Night, którego organizatorami są Stowarzyszenie GTW, Rocka Music Club i Miasto Gliwice. Bilety w cenie 25 zł. Szykuje się naprawdę dobry koncert! A po koncercie, tradycyjnie już, rockoteka.

@HydeParkNews

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl