Śląskie Trendy

Doskonałe samopoczucie i dobry humor

Przy mrozach już sam gorący napój poprawi nam nastrój – wystarczy przecież zaszyć się w domu z parującym kubkiem pełnym aromatycznego naparu i od razu na twarzy pojawia się uśmiech! Jeśli herbacie towarzyszy jeszcze dobra książka lub film, to mamy plan na idealny wieczór.

Herbata świetnie sprawdza się również jako środek rozgrzewający. Wracasz z pracy lub zakupów? A może z dłuuuuugiego spaceru? Koniecznie ogrzej się za pomocą ulubionego napoju! Polecamy rozgrzewającą herbatkę „z prądem” – do zaparzonej herbaty dodaj ok. 100ml rumu.

Jeśli zdarzyło Ci się przemarznąć, możesz również sięgnąć po grzańca w herbacianej odsłonie. Herbatę, cynamon i goździki zalej wrzątkiem. Po ostudzeniu dodaj miód i plasterek pomarańczy – napój jest dużo lepszy od tradycyjnego grzanego piwa!

Hu, hu, ha! Zima dla nas nie jest zła!

Regularne popijanie gorącego naparu zimą dodatkowo przyniesie nam korzyść w postaci większej odporności. Herbata (zwłaszcza czarna) ma właściwości odkażające, co pomoże zwłaszcza w przypadkach grypy żołądkowej.

Za pomocą herbaty możesz też zaatakować przeziębienie… zanim ono zaatakuje Ciebie! Skuteczną bronią przeciw infekcjom jest herbata z imbirem – doskonale działa zwłaszcza w przypadku infekcji gardła. Po pierwsze: świetnie rozgrzewa. Po drugie: niszczy wirusy. Po trzecie: jest przepyszna! A wystarczy jedynie zaparzyć starty korzeń świeżego imbiru (polecamy dodać kilka goździków i trochę cynamonu!) lub dodać go do zaparzanej herbaty.

Przegoń chorobę za pomocą herbaty!

Jeśli jest już za późno i pojawiły się pierwsze objawy infekcji, to czas działać! Do parzonej czarnej herbaty dodaj łyżeczkę malin (suszonych lub w syropie) – działają napotnie i przeciwbakteryjnie. Malinowa herbatka nie zastąpi lekarstw przepisanych przez lekarza, ale na pewno przyspieszy leczenie.

Z herbatą zima i mrozy nie są nam straszne – a Tobie? Szukasz więcej zimowych inspiracji na gorące napary? Sprawdź na www.herbata.info!


Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl