Śląskie Trendy

Domy Optymalne Roberta Koniecznego

W Radostowicach pod Pszczyną powstanie osiedle domów jednorodzinnych, za projekt których odpowiada architekt Robert Konieczny z KWK Promes. Bryła budynków łączy estetykę właściwą modernistycznym cubom z typowym dwuspadowym dachem. Do ważnych walorów projektu należą nowoczesne rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne, spełniające założenia domu aktywnego.

– Oprócz dobrej architektury i funkcjonalnej przestrzeni, kluczowe było rozwiązanie 5 kwestii: zapewnienia ciepła, zapewnienia chłodu, dostępu do świeżego powietrza, dostępu do światła dziennego i produkcji prądu na potrzeby własne – wyjaśniają pomysłodawcy osiedla.

dom1

Katarzynie i Tomaszowi Baronom, którzy przy tej inwestycji zaprosili do współpracy Roberta Koniecznego, przyświecała idea zaproponowania polskiemu klientowi dobrej architektury jednorodzinnej za dostępne pieniądze. Jak wyjaśniają, ich domy mają z jednej strony odpowiadać potrzebom i przyzwyczajeniom estetycznym klientów, a z drugiej – spełniać najwyższe europejskie standardy budowania.

– Ponad rok trwały prace nad koncepcją i projektem architektonicznym, nieustannie konfrontowane z najwyższymi europejskimi standardami w zakresie energetyczności budynków – wyjaśniają na stronie projektu. – Chodzi bowiem o to, aby zbudować jak najefektywniej korzystając z budżetu i ze sprawdzonych, dobrych rozwiązań, a później użytkować jak najtaniej, przy zachowaniu odpowiedniego komfortu i estetyki. My sami przyjęliśmy w procesie projektowym pozycję potencjalnego inwestora – świadomego, wciąż chcącego czegoś więcej i za mniejsze pieniądze.

Przypomnijmy, że Robert Konieczny jest jednym z najbardziej znanych architektów w Polsce, jednym z 44 najlepszych młodych architektów świata wydawnictwa Scalaei jednym ze 101 najbardziej ekscytujących nowych architektów na świecie magazynu Wallpaper.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl