Śląskie Trendy

Do czego wykorzystujemy smartfony?

Smartfony w naszym kraju cieszą się coraz większą popularnością. Korzysta z nich już około 25 procent całego społeczeństwa! W przeważającej części użytkownikami smartfonów są ludzie młodzi. Nie wszyscy jednak potrafią w pełni wykorzystać możliwości swoich inteligentnych telefonów. Dla wielu osób jest to wciąż jedynie telefon, różniący się od poprzedników wyłącznie dotykowym ekranem. Część użytkowników nie zdaje sobie sprawy z dodatkowych funkcji, w które wyposażone są ich modele. Inni zaś, choć wiedzą o ich istnieniu, nie potrafią z nich korzystać. Czym różni się smartfon od tradycyjnego telefonu komórkowego?

Smartfon a telefon komórkowy

Różnice pomiędzy smartfonem a klasycznym telefonem komórkowym widać już na pierwszy rzut oka. Smartfon ma klawiaturę QWERTY i duży, dotykowy wyświetlacz. Jednak najważniejszą zmianę jest nowoczesny system operacyjny i możliwości techniczne, jakie zapewnia nam urządzenie. Należy do nich nie tylko aparat fotograficzny wysokiej rozdzielczości o wielu funkcjach i technologiach, ale także doskonała jakość obrazu i dźwięku.

Jak najczęściej wykorzystujemy smartfony?

Większość użytkowników wykorzystuje tylko te funkcje, które znamy z telefonów komórkowych. Należą do nich rozmowy przez telefon, wysyłanie SMS-ów, MMS-ów oraz aparat fotograficzny. Słuchanie muzyki i gra w gry zainstalowane w smartfonie to kolejne, ulubione czynności użytkowników smartfonów. Dla wielu posiadaczy jedną z najważniejszych funkcji smartfona jest możliwość logowania się do profili społecznościowych. Coraz więcej osób wykorzystuje smartfony także do bankowości elektronicznej, płacenia rachunków, sprawdzania poczty, oglądania filmów, gier online i serfowania w Internecie.

Jakie możliwości daje nam smartfon?

W przeciwieństwie do zwykłych telefonów komórkowych, smartfon pozwala nam na zainstalowanie różnego rodzaju aplikacji. Najpopularniejsza z nich służy do płacenia za zakupy telefonem. GPS pomaga w poruszaniu się w terenie. Coraz bardziej popularne stają się także aplikacje randkowe, programy do nauki języków, treningów sportowych, obliczania kalorii w diecie, czy odczytywanie kodów QR. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie nawet ugotowania obiadu bez pomocy smartfona, który zapewnia dostęp do wirtualnej książki kucharskiej i najlepszych przepisów. Zastosowanie nowych technologii pozwala nam zarządzać za pomocą smartfona urządzeniami elektronicznymi w naszym domu. To niezwykle wygodne rozwiązanie umożliwia sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją oraz zdalnym otwieraniem drzwi i bram.

Jaki smartfon wybrać?

Zwykle nie wykorzystujemy wszystkich funkcji naszego smartfona. Bez względu na to, czy posiadamy smartfon z Androidem, iOS-em, czy Windows Phone-em, zazwyczaj chcemy, by nasze urządzenie miało jak najwięcej funkcji, było atrakcyjne wizualnie i modne. Wybór nie jest jednak prosty, a producenci kuszą zaawansowanymi funkcjami, dodatkowymi gadżetami i wysokimi parametrami.

Wybierając odpowiedni dla siebie model, warto postawić na taki, który spełni nasze oczekiwania i będzie dostosowany do naszego stylu życia i potrzeb.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl