Śląskie Trendy

Dla młodych odkrywców: omnibus

Na wyjątkową podróż do krainy eksperymentów i tajemnic nauk przyrodniczych zaprasza Europa Centralna. W gliwickim Centrum już 8 i 9 listopada rozpocznie się kolejna akcja z cyklu Eksperymentarium.

 – W najbliższą sobotę i niedzielę zapraszamy na finał naszego cyklicznego projektu edukacyjnego, którym pokazujemy, że nauki ścisłe rzeczywiście mogą przyciągać i fascynować – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Przez niemal pół roku różnymi projektami edukacyjnymi udowodniliśmy, że każdy może kochać takie dyscypliny naukowe jak biologia, chemia, czy fizyka. Wystarczy tylko odpowiednie zainteresowanie. Co ciekawe, akcję pierwotnie planowaliśmy dla naszych najmłodszych gości, okazało się jednak, że przygoda w Eksperymentarium okazała się wspaniałą okazją do rodzinnej aktywności, w której niezwykłości nauk ścisłych można było odkrywać nie tylko w gronie dzieci, ale także w towarzystwie rodziców, czy dziadków.

Ostatnia odsłona Eksperymentarium czeka na rodzinnych miłośników nauki już 8 i 9 listopada. Od godz. 12:00 do 17:00 będzie można sprawdzić się w różnego rodzaju zmaganiach i konkurencjach łączących wiedzę i umiejętności z kilku nauk ścisłych jednocześnie. Będzie to okazja do pokazania dzieciom, że światy astronomii, fizyki, chemii czy biologii wzajemnie się przenikają i wpływają na nasze codzienne otoczenie. Na miłośników podróży przez gwiazdy przygotowano spotkanie z pyłem astronomicznym. Z kolei na fanów biologii czeka przygoda z tajemnicami ludzkiego ciała, w tym niezwykła prezentacja modeli mózgu, serca i oka. Nie zabraknie także imponujących doświadczeń chemicznych prowadzonych z odpowiednim zabezpieczeniem pod okiem fachowca. Na młodych przyrodników będą czekać także konkursy, w których będzie można wygrać mikroskopy.

W nadchodzący weekend Europa Centralna zaprasza najmłodszych także do udziału w mini-disco. To godzinna dyskoteka dla najmłodszych, którzy pod opieką animatorów i DJ-a mogą bawić się przy dźwiękach przebojów dobranych do wieku uczestników. Mini-disco startuje w najbliższą sobotę i niedzielę o godz. 17:00 na piętrze restauracyjnym. Wstęp wolny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl