Śląskie Trendy

Dębowy Maj Festiwal

Dębowy Maj Festiwal to prawdziwa eksplozacja aktywności, święto dla wszystkich, którzy cenią sobie ruch na świeżym powietrzu, uprawiają sporty bądź dopiero mają zamiar. Festiwalowe imprezy zagoszczą od 1 do 3 maja nad Pogorią III i w parku Zielona.

Program:

1 maja (piątek) Dzień Rajdowo-Biegowy

Pogoria III

10.00 Nordic Walking – Fitness Klub Salsa

11.30 – 14.00 Bieg Przodownika– Pogoria II (zapisy od godz. 9.00) Organizator: SRS Aktywna Dąbrowa

Początek biegu na ulicy Zakładowej między Zbiornikami Pogoria II i Pogoria III. Uczestnictwo w „Biegu Przodownika” jest otwarte dla każdej osoby która:  zgłosiła swój start i opłaciła wpisowe wynoszące: 25zł przy rejestracji elektronicznej, płatne do 20.04.2015 na konto Stowarzyszenia :

39 1090 2008 0000 0001 2171 4507  BZ WBK SRS Aktywna Dąbrowa ul. Morcinka 16/91 Dąbrowa Górnicza

W tytule prosimy podać: imię, nazwisko i dopisek „II Bieg Przodownika” lub imię i nazwisko z dopiskiem ”marsz Nordic Walking, 01.05.2015”  Po 20.04.2015 rejestracja zawodników w biurze zawodów koszt  35zł

W tytule prosimy podać: imię, nazwisko i dopisek „II Bieg Przodownika” lub imię i nazwisko z dopiskiem ”marsz Nordic Walking, 01.05.2015”  Po 20.04.2015 rejestracja zawodników w biurze zawodów koszt  35zł. (Organizator: SRS Aktywna Dąbrowa)

Harmonogram:

  • 8:45 –  10:45 – otwarcie biura zawodów, przyjmowanie zgłoszeń zawodników, wydawanie pakietów startowych, przyjmowanie depozytu,
  • 11:30 – start do biegu oraz nordic wal king
  • 12:20 – zakończenie biegu, przejście zawodników do przebieralni i w pobliże biura zawodów,
  • 13:15 – dekoracja zwycięzców,
  • 14:00 – zakończenie imprezy

8.45 –  10.45 – otwarcie biura zawodów, przyjmowanie zgłoszeń zawodników, wydawanie pakietów startowych, przyjmowanie depozytu,

11.30 – start do biegu oraz nordic walking

12.20 – zakończenie biegu, przejście zawodników do przebieralni i w pobliże biura zawodów,

13.15 – dekoracja zwycięzców,

14.00 – zakończenie imprezy

Szczegóły: www.aktywnadabrowa.pl

11.00 – 15.00 Rodzinny Maraton z Fitness Klubem Salsa

11.00 Joga na plaży

12.00 – 15.00 Maraton Fitness – Schwinn Cycling, Porady Dietetyczne, Kolorowy kącik dla dzieci, masaże

10.00 – 18.00 gry plenerowe z Miejską Biblioteką Publiczną

gry: kolorowa Polska, jenga, bierki, klocki przestrzenne, koło fortuny puzzle wielkoformatowe czytelnia pod chmurką zabawy literacko-plastyczne z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai zabawy ruchowe z chustą Klanzy, konkurencje sportowe

11.00 – 15.00 Aktywnie z psami w Everest – warsztaty i pokazy pracy z psami

11.00 – pokazy umiejętności psów Obedience, Agility, Treibbalu i Psich Sztuczek

12.00 – 13.30 – otwarte treningi i konsultacje z trenerami Everest

13.30   – pokazy umiejętności psów Obedience, Agility, Treibbalu i Psich Sztuczek

12.00 – 20.00 Bieganie po wodzie

12:00 – 13:00 Open floor czyli próba parkietu. Przedstawienie wszystkich konkursów które odbędą się na naszym basenie.

12:30 – 13:00 Zapisów do poszczególnych konkurencji.

13:00 – 14:00 Fitness w miejscu czyli bieganie na czas w miejscu – zawody grupowe.

14:00 – 15:00 konkurs – Skakanie Na Masie.

16:00 – 16:30 Przerwa na – pokaz tańca break dance oraz nauka układu na głównej scenie.

16:30 – 18:00 konkurs – Piłka Nożna.

18:00 – 19:30 konkurs Biegnij jak szalony (bieganie tyłem, gwiazdy fikołki czyli jak najciekawszy przebieg przez basen).

19:30 – 20:00 Open floor czyli dowolny styl ruchu na basenie – pokaz akrobacji na basenie.

12.00 – 18.00 III Europejski Rajd Rodzinny

Rejestracja uczestników rajdu  będzie odbywać się w formie elektronicznej pod adresami jbassa@dabrowa-gornicza.pl oraz pzygmunt@dabrowa-gornicza.pl. Drużyny składają się z 2 lub 3 osób, mogą być to członkowie rodziny bądź znajomi.Zawodnicy wyposażeni w mapki, będą musieli dotrzeć pieszo do punktów kontrolnych w okolicy Pogorii III i parku Zielona, gdzie czekać będą na nich proste zadania sprawnościowe, pytania dotyczące Unii Europejskiej czy łamigłówki. Po zakończeniu rajdu odbędzie się wspólne grillowanie na terenie Centrum Sportów Letnich „Pogoria”.

12.00 – 12.55 – otwarcie biura zawodów, rejestracja zawodników

13.00 – start rajdu

17.30 – zamknięcie mety i punktów kontrolnych, grill

18.00 – rozdanie nagród, dekoracja zwycięzców, zakończenie imprezy

16.00 – 18.00 Grillowanie z Prezydentem (gość specjalny Remigiusz Rączka)

16.00 – 20.00 Street performance – warsztaty

16.00 – 17.00 warsztaty z chodzenia na linie slackline oraz na szczudłach ( prowadzą 2 osoby)

17.00 – 18.00 warsztaty z robienia dużych baniek

18.00 – 19.00 warsztaty z żonglerki / warsztaty z hula hop

19.00 – 20.00 warsztaty z poi oraz kijów

20.00 – 21.00 koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

21.00 – 22.00 Teatr Ognia

10.00 – 18.00 Przejażdżki rikszą

10.00 – 15.00 NajlepszaForma – warsztaty z trenerem i coachem żywieniowym

10.00-11.25 zabawy, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych

11.30-12.30 3…2…1….FORMA – godzinne warsztaty treningowo-dietetyczne na wolnym powietrzu

12.35-13.55 zabawy, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych

14.00-15.00 3…2…1….FORMA – godzinne warsztaty treningowo-dietetyczne na wolnym powietrzu

11.00 – 18.00 Panel Skatepark

11.00-15.00 warsztaty rolkowe, skateboardingowe, hulajnogowe

15.00-16.00 mini zawody rolkowe, skateboardingowe, hulajnogowe

16.00-18.00 zawody rolkowe, skateboardingowe, hulajnogowe dla zaawansowanych

11.00-18.00 skimboarding

11.00 – 18.00 Atrakcje dla dzieci z Centrum Formy

12.00 – 15.00 Wycieczki Melexem

12.00 – 18.00 Warsztaty bezpiecznego wspinania ze Speleoklubem Dąbrowa Górnicza

15.00 – 17.00 Panel fitness z Centrum Formy

15.00 – 17.00 Centrum Formy – półmaraton zumby

16.00 – rajd MTB z Centrum Formy

2 maja (sobota) Dzień Flagi

10.00 Nordic Walking – Fitness Klub Salsa

10.00 Wspólny trening biegowy z Pogoria Biega

10.00 – 16.00 Mistrzostwa Polski we Flyboardzie

10.00 start zawodów

10.30 – pokazy flyboardowe

13.00 – ćwierćfinał

15.00 – półfinał

16.00 – finał

16.30 – oficjalne zakończenie z wręczeniem nagród

11.00 Joga na plaży z Fitness Klubem Salsa

12.00 – 20.00 Bieganie po wodzie

12:00 – 13:00 Open floor czyli próba parkietu.

12:30 – 13:00 Zapisy do poszczególnych konkurencji.

13:00 – 14:00 Fitness w miejscu czyli bieganie na czas w miejscu – zawody grupowe.

14:00 – 15:00 Konkurs –Skakanie Na Masie.

15:00 – 15:30 Pokaz tańca break dance oraz nauka układu na głównej scenie.

16:00 – 18:00 Konkurs – Siatkówka

18:00 – 19:30 Konkurs pt. Biegnij jak szalony (bieganie tyłem, gwiazdy fikołki czyli jak najciekawszy przebieg przez basen).

19:30 – 20:00 Open floor czyli dowolny styl ruchu na basenie – pokaz akrobacji na basenie.

11.00 – 17.00 Dzień flagi – zajęcia plastyczne dla rodzin z dziećmi

Flagowy design:

  •  warsztaty projektowania etui na telefony, tablety i smartfony z motywami  biało- czerwonymi
  • warsztaty projektowania i malowania  koszulek dla dużych i małych pod hasłem: Wkręceni w Polskę/ W kolorach flagi
  • Studio charakteryzacji biało-czerwonej: malowanie dziecięcych buziek w stylizacje biało-czerwone
  • Akcja : „Wybiła flaga” o każdej pełnej godzinie wszystkich zapraszamy na molo i z karteczkami biało-czerwonymi robimy wielkie zdjęcie flagi, potem sprawdzamy o której godzinie flaga była największa zdjęcia będą zamieszczone na stronie
  • Interaktywna gra terenowa z użyciem telefonów:  w rożnych miejscach parku będą rozklejone kody QR, trzeba będzie je sczytać wtedy ułoży się hasło, dodatkowo drużyny będą musiały wykonać kilka zadań np.: sfotografować 5 rzeczy czerwonych i 5 białych, ułożyć wierszyk o fladze i go zadeklamować razem, wypełnić kartę z małymi zadaniami i pytaniami, itd., itp.- z nagrodami
  • Gry i zabawy rodzinne : paletki, chusta Klanzy, piłki, lotki, kreda, gry planszowe oraz zabawy oparte na metodzie dramy, np. dzieci z pomocą trenerów( też wspólnie z rodzicami)  wymyślają , a później przedstawiają własne legendy o powstaniu polskiej flagi i godła, układają wierszyki- przewidziane nagrody
  • rodzinnie gramy w więżę Jenga – wieża gigantycznych rozmiarów biało-czerwona
  • Malowanie wielkoformatowe dla dzieci: na sztalugach lub na zewnątrz farbami w spryskiwaczach na rozciągniętych na ramach prześcieradłach
  • Zawody biało- czerwonych na zewnątrz, rywalizacja  miedzy  rodzinami , zadania sprawnościowo- wiedzowe, np.: podbijanie ping ponga, kręcenie hula hop a do tego kilka pytań dot. flagi i godła , zawsze dwie drużyny biała i czerwona

12.00 – 18.00 Warsztaty longboardowe, testy sprzętu

18.00 – Longboard runnin

ogólnopolska impreza – wyścig na Longobardach, czyli dłuższej wersji deskorolki, wokół Pogorii III (Organizator: BXP Event)

10.00 – 15.00 Turniej siatkówki dla dzieci

10.00 – 19.00 Beach Tennis – całodzienne warsztaty tenisa plażowego dla wszystkich, prowadzone przez Stowarzyszenie Silesia Beach Tennis

11.00 – 18.00 Atrakcje dla dzieci z Centrum Formy

11.00 – 18.00 Panel Skatepark

11.00-15.00 warsztaty bmx

15.00-16.00 mini zawody bmx

16.00-18.00 zawody bmx dla zaawansowanych

11.00-18.00 Skimboarding

12.00 – 18.00 Warsztaty bezpiecznego wspinania ze Speleoklubem Dąbrowa Górnicza

12.00 – 18.00 Dębowy włóczykij – rajd na orientację rowerowy(15, 40 km) oraz pieszy (15 km)

13.30 – 17.00 Panel fitness z Centrum Formy

13.30 – blok siłowy – zawody w wyciskaniu swojego ciężaru ciała/spacer farmera – zapisy 12.00-13.30

14.00 – 16.00 Płaski brzuch/stretching

16.00 – TRX

15.00 Turniej siatkówki ogólnodostępny w kategorii kobiet i mężczyzn (zapisy od godziny 14.00)

18.00 – 24.00 Nocka wspinaczkowa ze Speleoklubem Dąbrowa Górnicza

3 maja (niedziela), Dzień Rowerowy

POGORIA III

10.00 Trening biegowy wokół Pogorii III  – Stowarzyszenie Pogoria Biega

10.00 Nordic Walking – Fitness Klub Salsa

10.00 – 14.00 Warsztaty windsurfingowe oraz prezentacja sprzętu kitesurfingowego

10.00 – 11.00 Przybliżenie Historii Windsurfingu

11.00 – 13.30 Prezentacja sprzętu oraz instruktaż windsurfingu: pokaz przygotowania sprzętu, omówienie zasad bezpieczeństwa podczas transportu sprzętu i pływania, instruktaż windsurfingowy na plaży, instruktaż windsurfingowy na wodzie, instruktaż na wodzie zostanie przeprowadzony tylko i wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

12:00 – 14:00 Pokaz umiejętności członków Stowarzyszenia Windsurfingowego.

13:00 – 14:00 Przeprowadzenie mini zawodów dla młodzieży.

9.45 – 15.00 CrossFit Sparta Rage

9.45 rozgrzewka

10.00 – 11.00 Intro CrossFit

11.00 – 11.30 WOD

11.30 – 12.00 TRX na Molo

12.00 – 12.30 Pokaz tańca Latino Z Mistrzami Polski i świata wraz z nauką podstawowych kroków

12.30 – 13.00 Tabata

13.00 – 13.30 REP REEBOK (sztangi)

13.30 – 14.30 Trening CrossFit

14.30 – 15.00 Zumba

 

11.00 – 16.00 Warsztaty rolkowe ABC dla dzieci i młodzieży

11:00 zebranie grupy warsztatowej

11:15 szkolenia rolkowe – podstawy czyli pozycja i krok rolkowy

12:00 pokaz jazdy freestyle slalom w wykonaniu instruktora

12:15 zajęcia nauki jazdy: hamowanie metoda T oraz beczka i slalom

14:00 zawody dla uczestników zajęć. Przejazd pod tyczka. Slalom na Czas. Skok nad tyczka. Wyścigi w parach.

11.00 – 17.00 British School Adventure – wesoła przygoda z językiem angielskim dla najmłodszych

11.00 – 18.00 Pirackie animacje dla dzieci – otwarcie placu zabaw

11.00 – 18.00 Turniej Streetball (zapisy do godziny 10.30)

12.00 – 20.00 Bieganie po wodzie

12:00 – 13:00 Open floor czyli próba parkietu.

12:30 – 13:00 Zapisy do konkurencji.

13:00 – 14:00 Fitness w miejscu czyli bieganie na czas w miejscu – zawody grupowe.

14:00 – 15:00 konkurs –Skakanie Na Masie.

15:00 – 15:30 pokaz tańca break dance oraz nauka układu na głównej scenie.

16:00 – 18:00 konkurs-PIŁKA NOŻNA.

18:00 – 19:30 konkurs pt. Biegnij jak szalony (bieganie tyłem, gwiazdy fikołki czyli jak najciekawszy przebieg przez basen).

19:30 – 20:00 Open floor czyli dowolny styl ruchu na basenie – pokaz akrobacji na basenie.

12.00 – 14.00 Unihokej na wózkach

16.00 VIII Zagłębiowska Masa Krytyczna (Start – Dworzec PKP w Sosnowcu, godzina 15.00)

17.00 Przejażdżka rowerowa z Ghostbikers

10.00 – 12.00 Pilates/zdrowy kręgosłup z Centrum Formy

10.00 – 19.00 Beach Tennis – Eliminacje Mistrzostw Polski w 2 kategoriach (męska i damska) w tenisie plażowym

11.00 – 18.00 Skimboarding

11.00 – 18.00 Atrakcje dla dzieci z Centrum Formy

12.00 – 15.00 Wycieczki Melexem

12.00 – 18.00 BMX skoki na poduchę

12.00 – 18.00 Warsztaty bezpiecznego wspinania

13.00 – 18.00 NajlepszaForma – warsztaty z trenerem i coachem żywieniowym

13.00-14.25 zabawy, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych

14.30-15.30 3…2…1….FORMA – godzinne warsztaty treningowo-dietetyczne na wolnym powietrzu

15.35-16.55 zabawy, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych

17.00-18.00 3…2…1….FORMA – godzinne warsztaty treningowo-dietetyczne na wolnym powietrzu

II Piknik Rodzinny – „Rodziny na start” – Stowarzyszenie Integracji Międzypokoleniowej – od Juniora do Seniora

Boisko Szkoły Podstawowej nr 10

11.00 – 12.00 Pokazy straży pożarnej

12.00-15.00 turnieje i zawody sportowe dla dzieci w kategoriach: 1-4, 5-8, 9-11, 12-115, 15-18 oraz dorosłych. Blok sportowy przewiduje turnieje, biegi, skoki w dal, rzuty do celu.

15.00 – 16.00 pokaz ratownictwa medycznego i rodzinny turniej ratowniczy

16.00 – 16.30 zumba

16.30 – 17.00 turniej piłki nożnej

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl