Śląskie Trendy

Daisy Days w Pszczynie

Serdecznie zapraszamy na piątą edycję Daisy Days – imprezy łączącej pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalne, mające związek z osobą księżnej Daisy Hochberg von Pless – ikony miasta, jej działalnością i ulubionymi zajęciami. Tegoroczne Dni Daisy ponownie składać się będą z kilkunastu wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Już dzisiaj gorąco zachęcamy do wpisania daty 20-22 maja 2016 do swoich kalendarzy – zapewniamy, że warto!

Oto, co nas czeka:

OGRODY DAISY (20-22.05.) – organizowane we współpracy z najlepszymi gospodarstwami szkółkarskimi z regionu południowej Polski oraz pod honorowym patronatem Związku Szkółkarzy Polskich, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Polskiego Związku Działkowców. Nawiązując do historii księżnej Daisy i jej pasji do ogrodów, organizatorzy sprawą po raz czwarty, że pszczyński rynek na trzy dni utonie w zieleni i kwiatach. Powstanie wielka wystawa ogrodów pokazowych, które można będzie bezpłatnie zwiedzać przy dźwiękach muzyki na żywo. Na rynku zagości 15 000 tysięcy roślin w ok. 500 odmianach. Dodatkowo, w sobotę i niedzielę, na scenie odbędą się pokazy i prelekcje na temat urządzania ogrodów na balkonach i działkach. Wśród wykładowców m.in. dziennikarz telewizyjny Marek Jezierski znany z programu TVP „Rok w Ogrodzie”. Będzie także możliwość zakupu roślin i akcesoriów ogrodniczych na kiermaszu ogrodniczym.

NOCNA KSIĄŻĘCA GRA MIEJSKA (21.05.) corocznie przyciąga do Pszczyny pasjonatów wesołej rywalizacji i zabawy z historią. Uczestnicy przemierzają ulice naszego miasta, odwiedzają najważniejsze atrakcje i zdobywają punkty. Zwycięzcy nagradzani są atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i Urząd Miejski w Pszczynie.

MAJÓWKA KONNA (22.05.) w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.

VON PROMNITZ TOUR (21.-22.05.) – tegoroczna trasa koncertowa, organizowana przez potomków rodziny von Promnitz mieszkających w Stanach Zjednoczonych, została ponownie przygotowana specjalnie na obchody Daisy Days w Pszczynie. Wśród wykonawców m.in. SHARI ROWE z zespołem country, która już gościła w Pszczynie w 2014 roku oraz pełen energii i radości zespół gospel biskupa H.Curtis Douglasa z Bronxu w Nowym Jorku. Koncerty odbędą się na pszczyńskim rynku (22.05.).

III FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH (22.05.) – prezentacja dorobku i osiągnięć pszczyńskich organizacji pozarządowych.

Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl