Śląskie Trendy

Dadzą po garach w ramach Śląskiej Ligi Rocka!

W każdy weekend sierpnia, zatem również 9 sierpnia, na gliwickim Rynku odbywają się  przeglądy amatorskich zespołów rockowych w ramach Śląskiej Ligi Rocka. Koncertom i przeglądom kapel towarzyszą warsztaty muzyczne, taneczne i plastyczne, warsztaty bębniarskie, imprezy muzyczne oraz atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych.

Organizatorem cyklu plenerowych imprez pod wspólnym szyldem Muzyczne Gliwice są Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne oraz Miasto Gliwice. To za sprawą PSP i przy wsparciu lokalnego samorządu w każdy weekend sierpnia, od piątku do niedzieli odbywać się będą koncerty wieczorne i popołudniowe warsztaty instrumentalne, a dodatkowo w dwa czwartki – warsztaty plastyczne oraz taneczne. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych.

9 sierpnia na gliwickim Rynku usłyszymy:

GLASS BALLERINA (Paniówki) Skład zespołu: Mateusz Nocoń – Wokal, gitara, Robert Kosiński – Perkusja, Sebastian Kosiński – Gitara, Mariusz Rokitowski – Bas

glass balerina

Zespół powstał w 2010 roku w Paniówkach, z inicjatywy kilku przyjaciół. Glass Ballerina to mieszanka trudna do zaszufladkowania w jednym stylu muzycznym aczkolwiek przez wielu nazwana rockiem alternatywnym. Zespół zagrał wiele koncertów na terenie śląska, które bardzo dobrze przyjmowane były przez publikę. Mocną stroną zespołu są niewątpliwie pełne przesłania teksty oraz ciekawa ich aranżacja. Do największych sukcesów zespołu należy awans do Finałowej 10-tki Zimowej Giełdy Piosenki 2013, corocznie odbywającej się w Opolu, finał festiwalu Dobra Strona Rocka, udział w notowaniu sygnalista w Radiu Sygnały i aktualnie wygraliśmy II rundę eliminacji do festiwalu Emergenza.

DYABEU (Opole) – Skład zespołu: Kuc Daniel – perkusja Bieniek Kamil – wokal, gitara Szachowski Tomasz – wokal, bas

dyabey

Zespół regularnie koncertuje na terenie woj opolskiego i dolnośląskiego. Trio występowało min na tegorocznych Rock Returnach w Paczkowie,. Dyabeu brał udział w final ogólnopolskiego konkursu Muzyczna Młodzież w 2012r, półfinale Music Star oraz w finale Talent Show. Ma na koncie debiutanckie wydawnictwo „Drapieżnik EP” . Obecnie zespół pracuje nad drugą Epką i występuje na klubowych scenach. W tym roku wygrał Grand Prix na przeglądzie Młode Opole.

REFRESH (Chorzów) – Skład zespołu: Tomek (wokal) Wojtek (gitara) Krzysiek (Bas) Kuba (perkusja)

refresh

Zespół powstał 2 lata temu. Mają za sobą koncerty między innymi w Starochorzowskim Domu Kultury, MDK Batory. Grali również na różnych okolicznościowych festynach. Zespół gra alternatywnego rocka i indie rock. Muzyka jest dobra w odbiorze i powinna się spodobać szeroko pojętej publiczności. Pochodzą z Chorzowa i studiują: dwóch z członków Refresh na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, a dwóch na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

ELEMENTAL DEVICE (Katowice) Skład zespołu: Michał Kojczyk – wokal, Michał Fojt – gitara, Dawid Palasz – bas, Krzysztof Szuster – perkusja

elemental device

ELEMENTAL DEVICE to doświadczeni muzycy, którzy połączyli siły po wielu innych projektach. W aktualnym stałym składzie gramy od 2012 roku. Łącząc indywidualność charakterów i inspiracji w dynamiczną i bezkompromisową całość.
W ich kompozycjach odnaleźć można elementy nowoczesnego death metalu przeplatane melodią i corowym uderzeniem. Na koncertach czekają na odbiorców energia oraz moc poparte ekspresyjnym wokalem.

HEVELIOS (Żory) Skład zespołu: Igor Szpotakowski (gitara-wokal) Michał Duda (gitara – wokal) Marcin Lipus (bas) Jola Kania (perkusja)

Zespół Hevelios pochodzi z Żor, a jego początek datuje się na przełom roku 2013/2014. Ich muzyka, od początku oparta na własnych kompozycjach oscyluje między przyjemnym dla ucha rockiem i hard rockiem. Już od pierwszej próby członkowie zespołu świetnie się zgrali i czuli, że to jest właśnie to brzmienie którego szukają. Muzyka połączyła ludzi i stworzyła zespół. W składzie jest dwóch gitarzystów: Igor Szpotakowski(gitara-wokal) i Michał Duda, basista Marcin Lipus oraz perkusistka Jola Kania, która swoim mocnym uderzeniem nadaje wspaniałego klimatu utworom Hevelios.

Finał Śląskiej Ligi Rocka odbędzie się 30 sierpnia.

ślr

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl