Śląskie Trendy

Czym się kierować podczas organizacji przyjęcia komunijnego?

Uroczystość pierwszej komunii świętej to wielkie wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i całej jego najbliższej rodziny. Warto zadbać o to, aby przyjęcie komunijne uświetniające tę ceremonię odbyło się w wyjątkowej aurze i było niezapomnianym przeżyciem. W końcu to pierwsza tak ważna uroczystość w życiu młodego człowieka. Jak powinna wyglądać celebracja komunii na Śląsku i nie tylko? Poniżej prezentujemy garść sprawdzonych porad – dzięki nim zaplanowanie przebiegnie sprawnie i bez stresu!


 1. Komunie Śląsk – o czym musisz pamiętać podczas przygotowania uroczystości?
 2. Zadbaj o zróżnicowane menu dla gości
 3. Przyjęcie komunijne w hotelu – zalety

Komunie Śląsk – o czym musisz pamiętać podczas urządzania uroczystości?

Próby dziecka przed komunią, udzielający Ci się stres pociechy, natłok codziennych obowiązków – to wszystko może sprawić, że pierwotnie odległy termin uroczystości może szybko zaskoczyć Cię bliskością dnia komunii. Aby tego uniknąć – w trosce o powodzenie przyjęcia oraz własny komfort psychiczny zadbaj o przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem. Punktem wyjściowym powinno być zastanowienie się jaki budżet zamierzasz przeznaczyć na przygotowania uroczystości i jak liczne grono osób planujesz zaprosić. Jeżeli chcesz przeznaczyć na ten cel mniej gotówki – wówczas ekonomiczną opcją będzie przygotowanie pokomunijnego obiadu w domu.

Jeśli dysponujesz większą ilością pieniędzy na tę okoliczność – komunie na Śląsku można wówczas zorganizować w sprawdzonym hotelu cieszącym się uznaniem wśród gości i renomą.

Zadbaj o zróżnicowane menu dla gości

W ferworze przygotowań i stresu warto spisać podstawowe pozycje w menu, które finalnie muszą znaleźć się na komunijnym stole. Słusznym krokiem będzie upewnienie się, czy wszyscy goście preferują mięso – jeśli bowiem okaże się, że wśród zaproszonych są też wegetarianie, unikniesz faux pas w wyniku przygotowania wyłącznie mięsnych dań głównych.

Niezbędne jest też zapewnienie zróżnicowanych napojów, takich jak:

 • woda,
 • herbata i kawa,
 • napoje gazowane i niegazowane,
 • soki owocowe.

Przyjęcie komunijne w hotelu – zalety

Jeśli hasło komunie Śląsk wywołuje u Ciebie strach przed długimi godzinami spędzonymi w sklepach i w kuchni podczas przyrządzania dań na tę okoliczność – wówczas warto zlecić to zadanie sprawdzonemu hotelowi, który specjalizuje się w organizowaniu przyjęć okolicznościowych. Co dzięki temu zyskujesz?

 • czas i wolną głowę! Nie musisz planować, stać w kolejkach i przy gotowaniu – profesjonalni kucharze zadbają o to za Ciebie,
 • obsługa kelnerska – dzięki temu możesz na równi z zaproszonymi gośćmi relaksować się podczas przyjęcia,
 • klimatyzowane wnętrza – wiosenne i letnie miesiące bez takiego udogodnienia mogą być uciążliwe dla gości,
 • możliwość noclegu dla gości przyjeżdzających z daleka oraz bezpłatny parking.

Powyższe czynniki wpływają na to, że zorganizowanie przyjęcia po komunii Śląsk jest wygodną opcją.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl