Śląskie Trendy

Czym kierować się podczas zakupu stołu bilardowego?

Pełnowymiarowy czy mały? Zbudowany z płyty meblowej lub litego drewna? Takie pytania mogą powodować problemy podczas wyboru stołu bilardowego. Poniżej postaramy się pomóc w rozwianiu tych wątpliwości.

Dzisiaj nikogo nie dziwi, że stoły bilardowe, znajdują się w domach prywatnych. Jeszcze kilka lat temu to zjawisko nie było tak popularne. Gra w bilard, w którą grało się przede wszystkim w klubach bilardowych, staje się coraz bardziej powszechna. Nie potrzeba wielkich umiejętności i można się nią cieszyć także w swoich „czterech ścianach”. Wielbiciele tej rozrywki coraz częściej decydują się bowiem na zakup własnego stołu bilardowego. W jaki sposób dokonać wyboru? Co jest ważne przy jego zakupie?

Gra w pool, karambol lub snooker?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest określenie rodzaju gry, w którą będziemy chcieli grać. Dla początkujących graczy najodpowiedniejszy okazuje się pool, W jego przypadku stoły bilardowe posiadają sześć łuz, w które wpadają bile o średnicy 57,2 mm. Bardziej zaawansowani gracze wybierają z kolei snooker, do którego stoły są wiele większe i dlatego wymagają ustawienia w większych pomieszczeniach. Do najmniej popularnych odmian gry w bilard należy karambol. Jest to bowiem jedna z najtrudniejszych odmian gry, w której stoły nie posiadają łuz, a punkty są naliczane podczas zderzeń bil.

Rozmiar stołu bilardowego ma znaczenie

Podczas zakupu stołu bilardowego bardzo ważny jest wybór jego rozmiaru. Dla profesjonalistów nie będzie to miało znaczenia, gdyż skłonni będą dostosować pomieszczenie do tego, by umieścić w nim odpowiedni stół. Dla wszystkich, którzy chcą grać rekreacyjnie, do wyboru pozostają mniejsze stoły. Na stronie internetowej www.fa-bil.pl można znaleźć różne stoły bilardowe do gry w snookera, których wymiary posiadają 8 stóp, zamiast „regulaminowych” 12. W ten sposób można z powodzeniem zmieścić je w mniejszych pomieszczeniach.

Z płyty meblowej czy litego drewna?

Przy wyborze stołu bilardowego należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Najlepsze jakościowo stoły są modelami kamiennymi oraz z litego drewna. Dla poczatkujących bilardzistów sprawdzić się także mogą stoły wykonane z płyty meblowej. Posiadają one co prawda trochę grosze właściwości (są mniej precyzyjne oraz minimalnie wolniejsze), jednak wspaniale sprawdzą się podczas gry rekreacyjnej. Dla amatorów w gry w bilard ma to duże znaczenie, ponieważ są o wiele lżejsze, a także tańsze w zakupie.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl