Śląskie Trendy

Czeska komedia w Teatrze Miejskim

„Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby” w reż. Łukasza Czuja, groteskowa, pełna czeskiego humoru komedia z songami do zobaczenia, ostatni raz w tym sezonie: 20, 21, 22 kwietnia na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat 55 – 57.

„Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby” w reż. Łukasza Czuja to spektakl muzyczny. Komedia z zagranymi i zaśpiewanymi na żywo songami, kapelą obecną i biorąca czynny udział w spektaklu. Historia zbudowana jest w oparciu o motywy zaczerpnięte z tekstów znakomitych czeskich twórców: Bohumila Hrabala i Jaroslava Haška.

Bardzo zabawna, a zarazem niezwykle poważna komedia o sprawach najważniejszych – życiu i śmierci. Właściciel Zakładu Weselno-Pogrzebowego, Pan Bamba organizuje wieczór agitacyjny Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa. Przybywają na niego ciekawi goście – piękne kobiety, sentymentalni mężczyźni. Rozmawiają o życiu, nawiązują przyjaźnie. Zostają wciągnięci w intrygę przez niecodziennego przeciwnika.
Co ciekawe, Partia Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa istniała naprawdę. Została założona przez Jaroslava Haška, który pod jej sztandarem kandydował na starostę Pragi.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl