Śląskie Trendy

CiepłoBus na ulicach Sosnowca

Do 15 lutego po ulicach Sosnowca będzie jeździł CiepłoBus, w którym osoby najbardziej potrzebujące będą mogły się ogrzać i spożyć gorący posiłek.


– To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Każdego dnia autobus będzie podstawiany w okolicach ul. Robotniczej na Konstantynowie, o godz. 15.45. Po ok. 30 minutach wyruszy w trasę, aby odwiedzić sosnowieckie dzielnice.

– W każdym z poniżej podanych miejsc autobus będzie zatrzymywał na kilkadziesiąt minut do godziny, aby można się było ogrzać i spokojnie spożyć posiłek. Przewidujemy, że autobus będzie jeździł po mieście do północy. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne – podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

CiepłoBus będzie jeździł po Sosnowcu do 15 lutego. – To wstępna data zakończenia naszej akcji. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, nie wykluczamy, że akcja będzie przedłużona – dodaje Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

Rozkład jazdy CiepłoBusa 

15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
18.00 Milowice (Przychodnia)
18.30 Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
19.00 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
20.00 ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
23.00 Kazimierz Kopalnia
23.45 ul. Szymanowskiego 5a
24.00 Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23

W sprawie osób bezdomnych, które np. przebywają na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, prosimy o kontakt ze strażą miejską pod nr. tel. 32 296 06 54. Funkcjonariusze zapowiedzieli także, że częściej będą odwiedzali miejsca, gdzie koczują osoby bezdomne.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl