Śląskie Trendy

„CICHO” – premiera

Najnowsza premiera w jubileuszowym sezonie Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana. Co zrobić, by uchronić świat przed martwą ciszą? Jak ocalić przed nią dziecko?

Sztuka Maliny Prześlugi inspirowana demonologią słowiańską, uświadamia, jak ważne jest opowiadanie historii, jak potrzebny jest dziecku świat fantazji i bajek, zwłaszcza dziś, gdy w mieście słychać tylko szum aut i niekończącą się listę obowiązków. Warto zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w szept opowieści, zanim ucichną na dobre. Przecież każdy z nas ma w sobie wiedźmę, którą czasami trzeba dopuścić do głosu.

Zawsze gdzieś za miastem jest jakiś las. I każdy taki las ma swój środek. Środek lasu, który skrywa wiele tajemnic. Głośno w nim od zapomnianych historii i tłoczno od słowiańskich duchów, duszków, strzyg, wiedźm, chochlików i licho wie czego. Magiczne stworzenia żyją w harmonii, dopóki w lesie nie pojawia się ludzkie dziecko. Dziewczynka, która jest tak cicha i smutna, że nie sposób jej nastraszyć, ani przepędzić. Ba! Ona sama budzi grozę wśród leśnych istot, bowiem, odkąd się pojawiła, milkną magiczne szepty, cichnie pradawna pieśń lasu, legendarnemu światu grozi cichy koniec.

Tekst: Malina Prześluga
Reżyseria: Jerzy Bielunas
Scenografia:  Anna Chadaj
Muzyka: Mateusz Pospieszalski
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Kaczmarek
Ruch sceniczny: Małgorzata Fijałkowska
Projekcje: Jerzy Szot
Zeszyt metodyczny: Anna Jadwiga Nowak

Premiera spektaklu: 29.10.2016. 

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana
42-500 Będzin ul. Teatralna 4
tel./fax (32) 267-36-25 , 267-36-68

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl