Śląskie Trendy

Chwytać cień. Wystawa foto-grafik

Do 31 sierpnia w Galerii 5 Centrum Kultury Katowice oglądać można wystawę „Chwytać cień. Wystawa foto-grafik” autorstwa Sylwestra Smigielskiego.

Projekt multidyscyplinarny – multigraficzny o temacie przewodnim „Kult Kultury” początkowo realizowany w ramach zaliczenia przedmiotu grafiki projektowej i działań multigraficznych, stopniowo stał się dla artysty znaczącym punktem wyjścia do pracy dyplomowej.

„Wystawa Smigielskiego” to śmiała próba stworzenia zespołu młodych, kreatywnych ludzi, którzy wspólnie starają się oddać piękno znanego im bogactwa kulturowego oraz stać się jego współtwórcami.

Sylwester SMIGIELSKI

Pochodzi z Chorzowa, mieszka w Katowicach. Wrażliwość artystyczną od dziecka rozwijał za kulisami Teatru Rozrywki w Chorzowie. Artysta multidyscyplinarny: fotograf, projektant graficzny, realizator wideo, animator kultury, aktywista społeczny. Absolwent szkoły fotograficznej z Katowic-Piotrowic, obecnie student IV roku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku grafika. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Laureat nagrody dla Młodych Twórców Kultury Wydziału Kultury Miasta Katowice. Angażuje się w różnego rodzaju projekty kulturalno-społeczne, dzięki którym, jak sam twierdzi: „można odmienić świat na nowo”. Jako fotograf i grafik łączy techniki tradycyjne z technikami współczesnymi. Głównym nurtem fotograficznych zainteresowań artysty jest abstrakcja, zaś inspiracją maksyma: „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl