Śląskie Trendy

Chorzowski Festiwal Baniek Mydlanych

Dzień Dziecka w Chorzowie obchodzony będzie aż przez 3 dni – od 1 do 3 czerwca. Powiązany będzie z promocją nowej chorzowskiej atrakcji – odrestaurowanego właśnie Szybu Prezydenta. Będzie można pierwszy raz w życiu zdobyć górniczy szyb i dostać certyfikat od prezydenta Chorzowa. Wziąć udział w festiwalu baniek mydlanych, porozmawiać z Panem Kleksem, poskakać w gumę, zagrać w „zośkę” i sprawdzić się w miejskich podchodach. To wszystko w ramach akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta w Chorzowie i Chorzowską Strefę Wolontariatu specjalnie dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Warto wiedzieć, że udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. W organizacji pomagać będą wolontariusze Chorzowskiej Strefy Wolontariatu u uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Ligonia. Organizatorzy proszą, by wcześniej zapisać się do udziału w miejskich podchodach. Najlepiej telefonicznie (tel. 695 571 291) lub mailowo (chorzowskastrefawolontariatu@onet.pl).

PROGRAM

1 czerwca
MALI ZDOBYWCY SZYBU

Każde dziecko będzie mogło po raz pierwszy w życiu zdobyć górniczy szyb! Ci, którym uda się o własnych siłach wejść na wieżę widokową Szybu „Prezydent” otrzymają certyfikat „Małego zdobywcy górniczego szybu”.   Na dzieci czekają też nagrody – niespodzianki!

Miejsce: Szyb „Prezydent”
Godziny: 12 – 17

8164306_szyb-prezydent-chorzow

2 czerwca
CHORZOWSKI FESTIWAL BANIEK MYDLANYCH

Wszystkie dzieci w południe wypuszczą setki baniek mydlanych! Ponadto na najmłodszych czekać będą cztery strefy tematyczne: gier podwórkowych, militarna, plastyczna i Scena pod Estakadą! Będzie można brać udział        w konkursach, zabawach, przejechać się bajowym tramwajem i spotkać Pana Kleksa, Smerfy i inne bajkowe postacie!

Miejsce: plac pod Estakadą
Godziny: 10 – 13

Pink_Girl_Donut_650_pxl

3 czerwca
PO STRZAŁCE DO CELU – CHORZOWSKIE PODCHODY

Każde dziecko będzie mogło wziąć udział w wielkich, miejskich podchodach. Będą tory przeszkód, łamigłówki, skakanie na czas, rywalizacja w „zośce” i wiele innych konkurencji.                     Dla najlepszych drużyn: nagrody – niespodzianki!

Miejsce: Park Róż (zbiórka koło pomnika Matki z Dzieckiem)
Godziny: zbiórka o godz. 15.30

Kontakt: Magdalena Sekuła, tel. 505 897 525

facebook_-657234649

(źródło: materiały prasowe UM Chorzów)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl