Śląskie Trendy

Charytatywny kalendarz w Fabryce Porcelany

Fundacja Black Butterflies Ewy Minge przygotowuje II edycję charytatywnego kalendarza, w którym modelkami będzie 12 kobiet sukcesu z województwa śląskiego, reprezentujące biznes, naukę czy media. Ta cenna inicjatywa będzie realizowana na terenie Fabryki Porcelany oraz w siedzibie firmy Smart In.

Fabryka jako miejsce, które łączy przeszłość z kreatywną teraźniejszością wspiera akcję, która jest połączeniem mody oraz akcji charytatywnej. Kalendarz jest początkiem projektu, który zakończy się uroczystą galą 2 grudnia w Rezydencji Luxury Hotel Piekary Śląskie, na której oprócz licznych atrakcji zaprezentowana będzie najnowszakolekcjaHauteCoutureEwy Minge. Dochód z gali oraz ze sprzedaży kalendarza zasili konto Fundacji, która prowadzi domy opieki na terenie kraju.

Gościem sesji była uznana projektantka Ewa Minge, która została zaproszona do udziału w sesji przez pomysłodawczynie kalendarza –  Renata Kondal-Mielcarek oraz jej córkę Sarę Kondal, z która Ewa Minge na co dzień współpracuje. Pomysł na kalendarz i działania charytatywne to według Ewy Minge „największe dzieło serca jakie można sobie wyobrazić”. Stylizacje dla modelek przygotował Bartosz Pilawski, młody projektant, który prowadzi swoją pracownię na terenie Fabryki Porcelany. 12 przedsiębiorczych kobiet prezentowało kreacje z kolekcji Ewy Minge.

Partnerem sesji jest firma Smart inoraz studio fotograficzne 2KD, które mają swojej biura w kompleksie Fabryka Porcelany. „Uważamy, że takie inicjatywy są godne uwagi i włączenia się w ich przygotowanie” – podkreślił Michał Swoboda, prezes firmy Smart in. Jak podkreślił Rafał Wyszyński, prezes Fundacji Giesche: „Fabryka Porcelany chętnie włącza się w działania społeczne, szczególnie, gdy są realizowane w szczytnym celu.”

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl