Śląskie Trendy

Buty ślubne – klasyczne czy ekstrawaganckie?

Nie tylko sukienka panny młodej jest ważna, ale także i buty. Te powinny pasować do kreacji, podkreślać charakter uroczystości, a przy okazji być wygodne. Jak dobrać buty idealne?


Wbrew pozorom nie musisz decydować się na białe szpilki, jeśli chcesz zadać szyku na swoim ślubie. Do wyboru masz wiele różnorodnych opcji. Począwszy od klasycznych butów na obcasie, poprzez te z zachwycającymi biżuteryjnymi ozdobami, a skończywszy na wygodnych trampkach. Buty ślubne mogą jednocześnie uzupełniać kreację, jak i przełamywać jej elegancję pokazując szalone podejście do mody panny młodej.

Klasyczne buty nie tylko na ślub 

Dla wielu kobiet wybór ślubnego obuwia to nie lada zadanie. Jasne szpilki to jeden z tych elementów garderoby, których nie wybieramy na co dzień. Dlatego nic dziwnego, że w ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się cieliste szpilki na ślub. Te będą nie tylko jednorazowym zakupem, tak jak białe szpilki, a jednocześnie będą pasowały do większości stylizacji. Zdecydowanie jest to wybór dla pań, które cenią sobie praktyczne rozwiązania.

Kolory i ozdoby 

Wiele kobiet pragnie mieć wyjątkowe buty na ten dzień. W tym przypadku sprawdzą się szpilki w nasyconych kolorach bądź takie z bogatymi ozdobami. Tego typu dodatki pasują do minimalistycznych sukien ślubnych – przełamują ich prostotę i stają się stylizacyjną kropką nad i. Ciekawym pomysłem jest dopasowanie butów także do kolorów przewodnich przyjęcia – stworzą one spójną całość z całą oprawą weselną.

Ekstrawagancja 

Trampki do sukni ślubnej? A może sportowe obuwie? To ekstrawagancja, która jest coraz popularniejsza. Ubranie ma podkreślać rangę wydarzenia, jak i odzwierciedlać charakter osoby je noszącej. Dlaczego więc pary ceniące sobie wygodę i aktywny tryb życia nie mogą tego pokazać w ten sposób? To przełamanie konwencji i wesoła zabawa ze stylem. Trampki, czy sportowe buty lepiej prezentują się z krótszymi sukniami ślubnymi w nowoczesnym stylu.

Gdzie szukać inspiracji?

Przed ślubem warto poszukać inspiracji w sieci, np. https://wedding.pl/inspiracje/buty-slubne/. To pomoże dobrać odpowiednie obuwie do stylizacji, jak i oprawy wesela. Wystarczy przejrzeć zdjęcia z innych uroczystości, by ocenić, czy dana rzecz prezentuje się dobrze, czy lepiej poszukać lepszego rozwiązania.

Zdjęcia: Shutterstock.


Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl