Śląskie Trendy

Bulwary Rawy mają scalić kampus UŚ

AVO Architekci wraz z Madbiotech (Mad) mają pomysł na przestrzeń nad Rawą. Chcą stworzyć bulwary, które scalą zabudowę kampusu Uniwersytetu i sprawią, że studenci będą mogli spędzić wolny czas między zajęciami zaledwie kilka kroków od swojego wydziału.


– Na tym terenie zaczyna się dziać – powstało Rawa Ink (Strefa Innowacji Miasta Katowice) rusza budowa Base Camp (BaseCamp Student), odnowiona została zieleń i powstały nowe nasadzenia, jednym słowem – nareszcie – cieszą się pomysłodawcy.

Projekt zakłada budowę laboratorium i browaru bezalkoholowego wraz z częścią gastronomiczną z kontenerów morskich. Przestrzeń ma przypominać Sztauwajery, ale jej budowa ma w większym stopniu korzystać z materiałów pochodzących z recyklingu i pwykorzystywać energię odnawialną.

– Będzie zdrowo, wege i ekologicznie. Mamy nadzieję, że nie napotkamy więcej przeszkód i już za rok będzie można wyłożyć się wygodnie na leżaku – piszą na facebookowej stronie AVO Architekci.

Pomysł chwali Tomasz Pietrzykowski, prorektor Uniwersytetu Śląskiego.

– Uniwersytet Śląski w Katowicach jest dumny z inicjatorów tego pomysłu i stara się jak tylko może udzielać wsparcia w jego realizacji – pisze na swoim facebookoweym profilu.

Jak Wam podoba się ten pomysł?

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl